Trwa ładowanie...

Odbiornik zarejestrujesz przez internet

Dzisiaj aby zarejestrować odbiornik radiowy i telewizyjny i płacić abonament, trzeba iść na pocztę. Rząd szykuje jednak zmiany. Formalności załatwimy przez internet - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Odbiornik zarejestrujesz przez internetŹródło: Thinkstockphotos
d1q66g8
d1q66g8

Zmiany przewiduje projekt nowego rozporządzenia, które przygotowuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Zgodnie z nim Poczta Polska będzie przyjmować wnioski o rejestrację lub zmianę danych w trzech formach.

Pierwszą opcją będzie konieczność odwiedzenia placówki pocztowej, czyli tak jak do tej pory. Drugą - odwiedzenie strony internetowej i wypełnienie elektronicznego formularza. Po jego wypełnieniu Poczta prześle nadawcy pismo, wymagające podpisania i odesłania. Ostatni wariant będzie w pełni elektroniczny - wnioski będzie można przesyłać e-mailem. Niezbędne będzie jednak do tego posiadanie bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

Jednocześnie rząd nie rezygnuje z reformy systemu opłat. Zdaniem ministra kultury i dziedzictwa narodowego jest szansa, by abonament został zniesiony w połowie 2014 roku. Według szacunków MKiDN opłata miesięczna, która miałaby zastąpić abonament, mogłaby wynosić 10 zł.

d1q66g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q66g8