Trwa ładowanie...
d44px8d

Oferta PZU bez redukcji w detalu, ponad czterokrotna nadsubskrypcja wśród instytucji (opis)

29.04. Warszawa (PAP) - Zapisy ponad 250 tys. inwestorów indywidualnych na akcje PZU nie zostaną zredukowane. W transzy instytucjonalnej nadsubskrypcja była ponad czterokrotna -...

d44px8d
d44px8d

29.04. Warszawa (PAP) - Zapisy ponad 250 tys. inwestorów indywidualnych na akcje PZU nie zostaną zredukowane. W transzy instytucjonalnej nadsubskrypcja była ponad czterokrotna - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej minister skarbu Aleksander Grad.

Cena sprzedaży akcji dla inwestorów indywidualnych jest równa cenie maksymalnej, czyli wyniesie 312,5 zł. Natomiast cena dla instytucji zostanie ustalona w piątek, 30 maja.

"Padł nowy rekord rynków kapitałowych. Na akcje PZU zapisało się ponad 250 tysięcy osób, ponad 2 mld zł przeznaczyli oni na zakup tych akcji, założono dziesiątki tysięcy nowych rachunków. Cena sprzedaży w transzy inwestorów indywidualnych będzie równa cenie maksymalnej i sięgnie 312,5 zł" - powiedział Grad.

Przedstawiciel skarbu państwa powiedział zaś, że w związku z ofertą w DM PKO BP otworzono ok. 30 tys. nowych rachunków, a w DM BOŚ ok. 5 tys. nowych rachunków.

d44px8d

Średnie zlecenie inwestorów indywidualnych, którzy mogli składać zapisy do 28 kwietnia, opiewało na 28 akcji.

Grad powiedział też, że obecnie nadsubskrypcja w transzy inwestorów instytucjonalnych wynosi dużo ponad cztery razy, a cena sprzedaży w tej transzy zostanie opublikowana w piątek, a nie w czwartek, jak wcześniej zakładano.

Po tym jak Skarb Państwa zaoferował dodatkowe 5 proc. akcji PZU, w ofercie znalazło się łącznie 25.819.337 akcji serii A i B, stanowiących 29,9 proc. kapitału spółki. W transzy inwestorów indywidualnych i uprawnionych oferowanych było nieco ponad 7,7 mln akcji.

W piątek ma zostać podana struktura transzy instytucjonalnej.

W czwartek kończy się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, a przyjmowanie zapisów w tej transzy ma odbywać się od 30 kwietnia do 5 maja.

Grad powiedział też, że 7-8 maja zostanie podany termin debiutu PZU na giełdzie. W prospekcie informowano, że debiut nastąpi do 14 maja.(PAP)

seb/ epo/ bas/ asa/

d44px8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44px8d