Trwa ładowanie...
d2lhjpw

Ok.1,5 tys. odwołanych rejsów z warszawskiego lotniska

Około 1,5 tys. rejsów zostało odwołanych od piątku z warszawskiego lotniska Chopina - poinformował PAP rzecznik lotniska Kamil Wnuk.

d2lhjpw
d2lhjpw

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej od czwartku podejmuje decyzję o zamykaniu i częściowym otwieraniu polskiego nieba - po tym, jak pyły wydobywające się z wulkanu Eyjafjoell na Islandii zanieczyściły atmosferę, drastycznie ograniczając widoczność. Popioły wulkaniczne mogą zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego. Zamknięto wiele europejskich lotnisk.

W poniedziałek rano PAŻP zamknęła ponownie przestrzeń powietrzną nad północną i centralną Polską, którą otworzyła czasowo w niedzielę. Teraz, aż do odwołania, nasze niebo jest otwarte jedynie dla samolotów rejsowych lecących na wysokości powyżej 6,4 km, bez możliwości lądowania.

- Blisko 1,5 tys. lotów od piątku do poniedziałku wieczorem zostało odwołanych przez przewoźników. Ponowne rozpoczęcie przez nich rejsów będzie zależało od decyzji PAŻP o ewentualnym otwarciu przestrzeni powietrznej - powiedział.

Dodał, że w niedzielę, kiedy PAŻP na kilka godzin otworzyła niebo nad północną i centralną Polską, w godzinach wieczornych przyleciał na Okęcie samolot pasażerski z Kijowa.

d2lhjpw

- W poniedziałek samolot ten wyleciał z Warszawy do Kijowa. Rano przyleciał i już powrócił samolot z Białorusi - powiedział.

Pytany o straty, jakie stołeczne lotnisko ponosi w czasie wstrzymania lotów, Wnuk powiedział jedynie, że są one znaczące. - Na razie nie udzielamy informacji odnośnie potencjalnych strat - dodał.

Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały w poniedziałek wszystkie swoje rejsy do godz. 2 nad ranem we wtorek. Do tego czasu żaden samolot polskiego przewoźnika nie wystartuje z lotnisk krajowych i zagranicznych.

d2lhjpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lhjpw