Trwa ładowanie...
d1duxwc

Orange Polska przy korzystnych warunkach utrzyma w '15 poziom dywidendy

12.02. Warszawa (PAP) - Orange Polska planuje utrzymanie dywidendy na poziomie 0,5 zł na akcję w 2015 roku, jeżeli warunki rynkowe oraz ceny w aukcji częstotliwości LTE będą...
Share
d1duxwc

12.02. Warszawa (PAP) - Orange Polska planuje utrzymanie dywidendy na poziomie 0,5 zł na akcję w 2015 roku, jeżeli warunki rynkowe oraz ceny w aukcji częstotliwości LTE będą korzystne dla spółki - powiedział podczas konferencji Jacques de Galzain, dyrektor finansowy Orange Polska.

"Jeżeli warunki rynkowe będą korzystne - nie będzie zbyt dużej konkurencji, spółka będzie generowała więcej gotówki, będą dobre perspektywy na 2015 rok, nie zapłacimy zbyt wiele za częstotliwości i zbyt wysokiej kary z Komisji Europejskiej, to wtedy poziom dywidendy będzie do utrzymania" - powiedział de Galzain.

Zarząd Orange Polska podał w środę, że będzie rekomendował wypłatę 0,5 zł dywidendy na akcję za 2013 rok, tyle samo ile spółka przeznaczyła na ten cel z zysku za 2012 rok.

d1duxwc

Przedstawiciele spółki podali podczas konferencji, że Orange Polska nie zamierza rozważyć podwyższenia dywidendy za 2013 rok, bez względu na poziom nakładów inwestycyjnych, które poniesie na pozyskanie częstotliwości LTE. Jednocześnie spółka nie obniży dywidendy, jeżeli ceny w aukcji będą wysokie.

We wtorek wieczorem Urząd Komunikacji Elektronicznej zdecydował o odwołaniu aukcji na rezerwacje częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz. Powodem odwołania aukcji jest zapewnienie stabilności i pewności obrotu prawnego i wyeliminowanie jakichkolwiek wątpliwości formalno-prawnych mogących towarzyszyć postępowaniu aukcyjnemu.

Orange Polska oczekuje, że aukcja zostanie wznowiona w ciągu trzech miesięcy.

Częstotliwości z zakresu 800 MHz oraz 2600 MHz przeznaczone są do uruchomienia usług szybkiego internetu LTE. Wstępne zainteresowanie udziałem w aukcji wyrażali wszyscy najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce. (PAP)

kuc/ ana/

d1duxwc

Podziel się opinią

Share
d1duxwc
d1duxwc