Trwa ładowanie...
d2nmidh
23-12-2016 16:23

Orange Polska uzgodnił z Inea warunki dostępu do infrastruktury sieciowej

Warszawa, 23.12.2016 (ISBnews) - Orange Polska uzgodnił warunki umowy ze spółką Inea na komercyjny dostęp do infrastruktury sieciowej posiadanej przez Inea, podał operator.

d2nmidh
d2nmidh

"Orange Polska oraz Inea uzgodniły warunki umowy dotyczącej współpracy w zakresie:
- udostępnienia Lokalnej Pętli Światłowodowej (LLU) wykonywanej w technologii FTTH,
- udostępnienia innych elementów infrastruktury na potrzeby Lokalnej Pętli Światłowodowej (przestrzeń instalacyjna w szafach dostępowych Inea, sieci dosyłowa - backhaul)" - czytamy w komunikacie.

Dzięki powyższej umowie Orange Polska zyska potencjalny dostęp w technologii światłowodowej do ponad 110 tys. gospodarstw domowych, zlokalizowanych głównie w Poznaniu (ponad 80% zasięgu) jak również w Koninie, Szamotułach i Środzie Wielkopolskiej. Zgodnie z umową, Inea w latach 2017-2018 stopniowo zmodernizuje część swojej sieci ze standardu FTTB do FTTH, podano również.

Warunki współpracy są analogiczne do komercyjnej oferty hurtowej Orange Polska dla takich samych usług. Orange Polska będzie płacić jedynie za wykorzystywane elementy infrastruktury. W przypadku instalacji wewnątrzbudynkowej (LLU) Inea koszty zależne będą od liczby aktywnych klientów, podano również.

"Podobnie jak umowa z Telefonią Dialog (spółką zależną od Netia)
zawarta w lipcu 2016, powyższa umowa wspiera realizację planu strategicznego Orange Polska w zakresie pokrycia technologią FTTH gospodarstw domowych w okresie 2016-2018 w ramach zadeklarowanych nakładów inwestycyjnych" - wskazano również.

d2nmidh

Korzyści, które odniesie Orange Polska z tej umowy, to głównie szybszy dostęp do sieci dostępowej w technologii FTTH i utrzymanie założeń biznesowych przy efektywnym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury FTTH w danych lokalizacjach. Powyższe działanie wpisuje się także w założenia Dyrektywy Kosztowej Komisji Europejskiej poprzez unikanie dublowania istniejących zasobów, dodano w informacji.

"Przewiduje się, że komercyjny start w pierwszych lokalizacjach usług Orange Światłowód na obszarze objętym Umową nastąpi w 1 kwartale 2017 roku. Formalna finalizacja dokumentów umowy wraz z zebraniem wszystkich oświadczeń Stron planowane jest w najbliższych dniach" - podsumowano w komunikacie.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

(ISBnews)

d2nmidh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nmidh