Trwa ładowanie...
dr6qtuv

Orange Polska zakłada zwiększenie zasięgu LTE do 78% populacji w 2015 r.

Warszawa, 13.02.2015 (ISBnews) - Orange Polska zakłada zwiększenie zasięgu szybkiego internetu LTE do niemal 78% populacji na koniec bieżącego roku na istniejących zasobach sieciowych, poinformował wiceprezes Piotr Muszyński.

Share
dr6qtuv

"Celem dla LTE, opierając się na istniejących zasobach, jest osiągnięcie poziomu 77,9% populacji w tym roku. Ewentualne zasoby z trwającej obecnie aukcji nie zmienią zasadniczo tego celu na bieżący rok" - powiedział Muszyński podczas spotkania z dziennikarzami.

Orange Polska informowało wcześniej, że na koniec 2014 r. w zasięgu jej usług LTE miało znaleźć się 61% populacji.

W tym tygodniu Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) rozpoczął aukcję 19 rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz i 2,6 MHz, które posłużą do świadczenia oferty szybkiego internetu LTE. Zaproponowane pierwszego dnia kwoty mieściły się w przedziale od 25,0 mln zł (za pojedyncze pasmo 2,6 GHz) do 273 mln zł (za pojedyncze pasmo 800 MHz).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

(ISBnews)

dr6qtuv

Podziel się opinią

Share
dr6qtuv
dr6qtuv