Trwa ładowanie...
d133fr5

Ostatni taki plac w centrum dużego miasta

35 mln zł - to cena wywoławcza dużego placu w centrum Białegostoku. Przetarg na jego sprzedaż ogłosiły władze miasta. Wadium w wysokości 3,5 mln zł zainteresowani nabywcy mogą wpłacać do 25 września. Przetarg odbędzie się 1 października.

d133fr5
d133fr5

Ogłoszenie przetargowe ukazało się we wtorek w Biuletynie Informacji Publicznej miasta.

Będzie to trzecia próba sprzedaży tego placu, poprzednie zakończyły się niepowodzeniem, bo miasto żądało znacznie wyższej sumy za tę nieruchomość - 50 mln zł. Nie było zainteresowanych.

Działka - Plac Inwalidów Wojennych - ma powierzchnię 1,7 hektara. Zgodnie z planami jest przeznaczona pod wielofunkcyjne obiekty usługowo-handlowe.

Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Białymstoku wiceprezydent miasta Adam Poliński, działka jest cały czas promowana na różnych imprezach targowych, biuro obsługi inwestorów informuje o przetargu także indywidualne firmy;rozmowy z nimi trwają.

d133fr5

Obecna cena wywoławcza została podana na podstawie wyceny wykonanej przez ekspertów rynku nieruchomości. Wycena ta jest aktualna do jesieni, dlatego miasto mimo kryzysu zdecydowało się - jak tłumaczył wcześniej prezydent Białegostoku - o wystawieniu nieruchomości na sprzedaż. Władze miasta podkreślały wcześniej, że według ich wiedzy Plac Inwalidów to "ostatni taki plac w Polsce w centrum dużego miasta".

Miasto zastrzegło w warunkach przetargu prawo odkupu nieruchomości przez okres pięciu lat, jeśli nabywca nie zbuduje na działce budynku w stanie surowym zamkniętym w ciągu czterech i pół roku.

Do ceny osiągniętej w przetargu zostanie doliczone 22 proc. podatku VAT.

Plac od wielu miesięcy stoi pusty. Przedtem mieścił się tam bazar, ale w związku z planami miasta kupcy musieli się przenieść w inne miejsce.

Plac Inwalidów Wojennych sąsiaduje z ulicą Jurowiecką. Tuż obok niego znajdował się stary stadion Jagiellonii Białystok, gdzie w najbliższych latach ma stanąć duża galeria handlowo-usługowa. Plany jej budowy ma Sportowa Spółka Akcyjna Jagiellonia Białystok oraz Irlandzka Grupa Inwestycyjna. Miasto sprzedało Jagiellonii teren przy Jurowieckiej na ten cel za ponad 40 mln zł.

d133fr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d133fr5