Trwa ładowanie...
d3zbrn5

Parafowany protokół uzgodnień ws. JSW (krótka)

Po kilkunastu godzinach negocjacji został parafowany protokół uzgodnień w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej - dowiedziała się PAP od uczestników rozmów. Związkowcy nadal domagają się dymisji prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego.

Share
d3zbrn5

Rozmowy toczą się w JSW od czwartkowego wieczora. Bierze w nich udział mediator - b. wicepremier, minister pracy Longin Komołowski. W południe ma on spotkać się z dziennikarzami. Po południu z dziennikarzami spotka się zarząd JSW.

Strajk w JSW rozpoczął się 28 stycznia w następstwie ogłoszenia przez zarząd planu oszczędnościowego uzasadnianego potrzebą poprawy kondycji firmy. Od tego czasu w kopalniach JSW wstrzymane jest wydobycie. Kluczowym postulatem związków stało się odwołanie prezesa spółki Jarosława Zagórowskiego.

W piątek trwa 17. doba protestu. W ostatnich dniach miał on formę okupacji kopalnianych obiektów na powierzchni. Według służb kryzysowych wojewody śląskiego w piątek rano w strajku na powierzchni uczestniczyło 5493 górników. 27 z nich podjęło strajk głodowy - w kopalniach Borynia, Zofiówka i Knurów-Szczygłowice.

d3zbrn5

Podziel się opinią

Share
d3zbrn5
d3zbrn5