Trwa ładowanie...

Paul Allen nie żyje. Współzałożyciel Microsoftu zmarł w wieku 65 lat

Paul Allen zmarł w wieku 65 lat. Wraz z Billem Gatesem był współzałożycielem Microsoftu. Od pewnego czasu chorował na chłoniaka nieziarniczego.

Paul Allen nie żyje. Współzałożyciel Microsoftu zmarł w wieku 65 latŹródło: PAP
dn4n8gf
dn4n8gf

Paul Allen wraz z Billem Gatesem, założył Microsoft w 1975 roku. To właśnie Allen namówił Gatesa na porzucenie studiów na Harvardzie. W 1981 r. rozwijający się dopiero Microsoft otrzymał zlecenie od firmy IMB na stworzenie systemu operacyjnego dla komputerów osobistych. Kolejnym istotnym momentem było wydanie Windows 1.0, szaty graficznej na MS-DOS.

Paul Allen odszedł z Microsoftu w 1983 roku z powodu stanu zdrowia. Wykryto u niego chorobę Hodgkina, którą leczył za pomocą radioterapii. Po pokonaniu swojej przypadłości, Allen zaczął inwestować w spółki technologiczne oraz drużyny sportowe m.in. Seattle Seahawks i Portland Trail Blazers. Należał on do najbogatszych ludzi na świecie. Według Forbesa jego majątek szacuje się na ponad 20 miliardów dolarów.

Pierwsze doniesienia odnośnie stanu zdrowotnego Paula Allena pojawiły się w 2009. Na początku października 2018 r. jego organizm został zainfekowany przez chłoniak nieziarniczy NHL. W swoim oświadczeniu oznajmił, ze chce wygrać z dolegliwością i nie zamierza rezygnować ze swoich projektów w trakcie leczenia.

dn4n8gf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn4n8gf