Trwa ładowanie...
d2t27gt

PBG emituje obligacje o wartości 375 mln zł

...

Share
d2t27gt

10.9.Warszawa (PAP) - PBG emituje obligacje serii C o wartości 375 mln zł z datą wykupu 10 września 2012 roku - podała spółka w komunikacie.

"Emisja obligacji serii C przygotowuje spółkę do pozyskania największych kontraktów w sektorze gazu, infrastruktury i energetyki. Pozyskane środki umożliwią zabezpieczenie zdolności finansowej i gwarancyjnej niezbędnej do udziału w znaczących wartościowo przetargach, w tym na +Zaprojektowanie i wybudowanie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu w Świnoujściu+" - napisano.

"Środki z emisji pozwolą na częściowe zwolnienie dostępnych linii kredytowo-gwarancyjnych i ich płynne przesunięcie na pozostałe podmioty grupy oraz zwiększenie kwoty dostępnych limitów gwarancji kontraktowych. Poprawie ulegnie struktura finansowania dzięki zamianie długu krótkoterminowego na długoterminowy, dopasowany do okresów realizacji kontraktów. Część środków z emisji zostanie przeznaczona na przygotowanie projektów inwestycyjnych, zapewniających Spółce długoterminowe przychody i przepływy pieniężne" - dodano.

d2t27gt

PBG podał, że odsetki płatne będą według stopy zmiennej opartej na 6 miesięcznej stawce WIBOR. Rentowność emisyjna oparta jest na warunkach rynkowych. Emisja poręczona została przez spółki zależne: Hydrobudowę Polska, Hydrobudowę 9 i Infa.

Spółka podała, że 10 września umorzyła 750 obligacji serii B o łącznej wartości 75 mln zł.

Zadłużenie PBG po pierwszym półroczu 2009 wyniosło 757,3 mln zł.(PAP)

epo/ ana/

d2t27gt

Podziel się opinią

Share
d2t27gt
d2t27gt