Trwa ładowanie...
dzaf76y

Pekao podtrzymuje, że spadek zysku netto w tym roku będzie jednocyfrowy

Warszawa, 12.05.2015 (ISBnews) - Bank Pekao podtrzymuje, że spadek zysku banku w tym roku będzie jednocyfrowy, mniejszy niż sektora, poinformował prezes Luigi Lovaglio.

Share
dzaf76y

"Celem jest, by wynik był lepszy niż się przewiduje dla rynku. Rok do roku chcemy zmniejszyć ten spadek do jednocyfrowego. Mamy duży potencjał. Mamy duże możliwości nie tylko wzrostu portfela" - powiedział Lovaglio dziennikarzom.

Prezes ocenia, że spadek zysku netto sektora rok do roku będzie dwucyfrowy.

"Myślę, że to co mówią eksperci, że będzie spadek 2-cyfrowy jest aktualne. Oczywiście, każdy bank może mieć nadzwyczajne transakcje. Wobec tej dynamiki będziemy lepiej się zachowywać, bo przygotowywaliśmy się do tego od dawna" - podkreślił Lovaglio.

dzaf76y

Prezes poinformował, że bank nadal będzie trzymał koszty pod kontrolą i podtrzymał, że bank chce mieć koszty ryzyka w całym roku na poziomie ok. 50 pb. Bank spodziewa się natomiast spadku przychodów i wyniku odsetkowego w II i III kw.

"W drugim kwartale będzie jeszcze niższy poziom przychodów odsetkowych, jeszcze bardziej będzie odczuwalny wpływ spadku stóp procentowych. W trzecim kwartale prawdopodobnie wrócimy do poziomu z I kw. ,a w czwartym będzie wzrost. Marża odsetkowa netto będzie spadała, więc przychody będą też niższe" - powiedział prezes.

Dodał, że na koniec grudnia spodziewa się spadku marży odsetkowej netto p 20-30 pb w skali roku.

Prezes poinformował, że I kwartał był bardzo dobry, ze względu na wzrostu wolumenu i współprac y z klientami.

dzaf76y

"To najlepszy początek roku w historii banku. Zysk operacyjny przekroczył 1 mld zł. To pozwoliło nam na osiągnięcie wyniku netto 624 mln zł - blisko poziomu wyniku zeszłego roku i potwierdziło kierunek, który wyznaczyliśmy na cały rok" - powiedział Lovaglio podczas konferencji prasowej.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

(ISBnews)

dzaf76y

Podziel się opinią

Share
dzaf76y
dzaf76y