Trwa ładowanie...
dyvpkm8

Penta wezwała do sprzedaży 85,4 proc. akcji EMC Instytut Medyczny po 18,8 zł (opis2)

28.05. Warszawa (PAP) - Soporto Invest i CareUp, podmioty z grupy Penta, wezwały do sprzedaży 7.111.435 akcji EMC Instytut Medyczny, stanowiących 85,4 proc. udziałów w kapitale i...

Share
dyvpkm8

28.05. Warszawa (PAP) - Soporto Invest i CareUp, podmioty z grupy Penta, wezwały do sprzedaży 7.111.435 akcji EMC Instytut Medyczny, stanowiących 85,4 proc. udziałów w kapitale i 79,51 proc. głosów na WZ spółki. Cena zaproponowana w wezwaniu to 18,8 zł - poinformował pośredniczący w wezwaniu DI Investors i BM Alior Banku.

W wyniku wezwania wzywający razem ze swoją grupą kapitałową zamierza uzyskać 100 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego.

Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpocznie się 19 czerwca, a zakończy się 18 lipca.

dyvpkm8

Jedynym podmiotem, który będzie nabywał akcje w wezwaniu, będzie spółka CareUp.

Podmioty z grupy Penta mają łącznie 14,6 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego dających 20,49 proc. głosów na WZ spółki.

W komunikacie prasowym podano, że członkowie rodziny Gerber, posiadający pośrednio akcje EMC, zobowiązali się spowodować, aby podmioty przez nich kontrolowane odpowiedziały na wezwanie i złożyły zapisy obejmujące łącznie nie mniej niż 23,81 proc. akcji, reprezentujących łącznie nie mniej niż 27,32 proc. ogólnej liczby głosów w EMC.

"W wyniku realizacji powyższego zobowiązania oraz dzięki akcjom EMC posiadanym pośrednio przez fundusz Penta, niezależnie od jakichkolwiek dodatkowych akcji nabytych w ramach wezwania, będzie kontrolować 38,41 proc. akcji oraz 47,81 proc. głosów w EMC" - napisano.

dyvpkm8

Piotr Gerber z Netskill Ltd. ma 35,53 proc. akcji EMC Instytutu Medycznego dających 44,45 proc. głosów na WZ spółki.

Fundusze posiadające ponad 5 proc. w akcjonariacie spółki poinformowały PAP, że na razie analizują warunki wezwania.

"Analizujemy ofertę, nic więcej nie mogę powiedzieć" - podał Tomasz Stadnik, zarządzający TFI PZU.

"Chcemy na spokojnie przeanalizować warunki wezwania i zobaczyć na ile ta cena jest satysfakcjonująca, dlatego na razie powstrzymamy się od komentarza" - powiedział z kolei Piotr Osiecki, prezes Altus TFI.

dyvpkm8

TFI PZU posiada obecnie 9,81 proc. akcji i 8,31 proc. głosów na WZ EMC Instytutu Medycznego. Natomiast Altus TFI ma 7,22 proc. akcji i 6,12 proc. głosów na walnym spółki.

"EMC znajduje się w przełomowym momencie rozwoju. Spółka zdobyła wiodącą pozycję na rynku usług szpitalnych w Polsce. Dalszy wzrost wymaga znaczących inwestycji, bez których spółka nie będzie w stanie walczyć o pozycję lidera na konsolidującym się rynku usług medycznych. (...) Naszą intencją jest sfinansowanie długoterminowej strategii zakładającej wzrost organiczny oraz aktywny udział w konsolidacji rynku usług szpitalnych" - powiedział cytowany w komunikacie Eduard Matak, partner Penta Investments, zarządzający inwestycjami w sektorze opieki zdrowotnej.

"Zakładamy, że nasze zaangażowanie w EMC to inwestycja długoterminowa o horyzoncie przekraczającym 7 lat" - dodał. (PAP)

kam/ pr/ jow/ asa/

dyvpkm8

Podziel się opinią

Share
dyvpkm8
dyvpkm8