Trwa ładowanie...

Pfizer. Czy nowa szczepionka pomoże w walce z pandemią?

Amerykański koncern Pfizer Inc. wraz z niemieckim BioNTech SE jest coraz bliżej wprowadzenia na rynek szczepionki na koronawirusa. Polska za sprawą Komisji Europejskiej może liczyć na swój udział w dostępie do preparatu.

Share
Pfizer. Czy nowa szczepionka pomoże w walce z pandemią?
d1ielug

Pfizer. Szczepionka na COVID-19

Koncern Pfizer Inc. wraz z niemieckim BioNTech SE ogłosiły przełomową informację. Najnowsze wyniki badań nad szczepionką na COVID-19 potwierdziły, że jej środek zapobiega pond 90 proc. infekcji koronawirusem.

Szczepionka na COVID coraz bliżej. Kasjerzy powinni dostać w pierwszej kolejności?

Jak podkreślają szefowie firmy Pfitzer, to wielki dzień dla nauki i ludzkości. Już pierwszy zestaw wyników badania III fazy szczepionki COVID-19 dostarczył wstępnych dowodów, że szczepionka może zapobiegać COVID-19 - podkreślił dr Albert Bourla, prezes i dyrektor generalny Pfizer.

d1ielug

Pfizer i szczepionka na trudne czasy

Odkryycie firmy Pfizer nie byłoby możliwe bez współpracy ze spółką BioNTech (założonej przez dzieci tureckich imigrantów), której potencjał dostrzegł m.in. Bill Gates. Dziś niemiecka firma daje nadzieję światu, informując o powstaniu skutecznej szczepionki na koronawirusa.

Szczepionka przeciwko koronawirusowi od firmy Pfizer jest coraz bardziej realna, a politycy i inwestorzy na całym świecie uwierzyli, że odkrycie zwiastuje koniec globalnej pandemii. Firm badających potencjalne preparaty na wirusa jest jednak o wiele więcej, bo potrzebujemy o wiele więcej szczepionek. - Wyścig się jeszcze nie skończył. Trwa w najlepsze - ocenia prof. Włodzimierz Gut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ielug

Podziel się opinią

Share
d1ielug
d1ielug