Trwa ładowanie...
d1mstcf

PGE GiEK zakończyło modernizację bloku numer 9 w Elektrowni Bełchatów

Warszawa, 09.02.2016 (ISBnews) - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) zakończyło modernizację bloku numer 9 w Elektrowni Bełchatów, podała spółka.

Share
d1mstcf

"W minioną sobotę zsynchronizowany z Krajową Siecią Elektroenergetyczną został blok nr 9 Elektrowni Bełchatów. To jeden z dwóch ostatnich bloków przeznaczonych do modernizacji w ramach programu kompleksowej rekonstrukcji i modernizacji dziewięciu jednostek 3-12. Program o wartości nieco ponad 7,7 mld zł rozpoczęty został w 2007 r. Obecnie modernizowany jest blok nr 10. Prace zakończą się w maju 2016 r." - czytamy w komunikacie.
"Modernizacja bloku nr 9 trwała dziewięć miesięcy i zakończyła się dziewięć dni przed zaplanowanym terminem. Wszystkie urządzenia jednostki pracują zgodnie z oczekiwanymi założeniami" - powiedział prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Sławomir Zawada, cytowany w komunikacie.

Program rekonstrukcji i modernizacji bloków 3-12 w Elektrowni Bełchatów, której aktualna całkowita moc zainstalowana wynosi 5298 MW, wpisuje się w realizację celu strategicznego Grupy Kapitałowej PGE, do której należy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka działająca w obszarze wydobywczo-energetycznym, podano również.

"Celem Grupy jest umacnianie pozycji lidera polskiego rynku m.in. poprzez budowę nowych oraz modernizację istniejących mocy wytwórczych" - podsumowano w informacji.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1mstcf

Podziel się opinią

Share
d1mstcf
d1mstcf