Trwa ładowanie...
d16r5f6
d16r5f6

PGE jest przygotowana na wypłatę nawet dużej dywidendy zaliczkowej, decyzja w XII (opis)

15.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna jest przygotowana na wypłatę nawet dużej dywidendy zaliczkowej. Decyzja zapadnie w grudniu - poinformował na konferencji prasowej...
Share
d16r5f6

15.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna jest przygotowana na wypłatę nawet dużej dywidendy zaliczkowej. Decyzja zapadnie w grudniu - poinformował na konferencji prasowej Tomasz Zadroga, prezes PGE.

"Cashowo jesteśmy przygotowani na wypłatę nawet dużej zaliczki. Chcemy się spotkać z naszymi akcjonariuszami i porozmawiać o kwocie dywidendy i ewentualnie zaliczki. Podtrzymujemy naszą politykę przeznaczania na dywidendę 40-50 proc. skonsolidowanego zysku" - poinformował.

"Decyzję podejmiemy w grudniu, ale nie będzie ona wprost zależeć od transakcji kupna Energi" - dodał.

d16r5f6

Pod koniec października wiceminister skarbu Jan Bury informował, że jeśli PGE przejmie Energę, to dywidenda ze spółki powinna być minimalna i w najbliższym czasie MSP nie będzie podejmować decyzji o wypłacie dywidendy zaliczkowej przez PGE.

PGE zakłada, że transakcję kupna Energi uda się zamknąć jeszcze w tym roku.

"Prowadzimy z UOKiK merytoryczną dyskusję. Jesteśmy dobrej myśli, wierzę, że w tym roku zrealizujemy transakcję, trudno jeszcze powiedzieć jaki będzie mieć kształt. Proces wygląda dobrze" - powiedział prezes Zadroga.

Pod koniec września Ministerstwo Skarbu Państwa podpisało z PGE umowę sprzedaży akcji Energi. Za pakiet 84,19 proc. akcji Energi PGE ma zapłacić 7,53 mld zł. PGE złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie grupy Energa 20 października. Urząd ma dwa miesiące na jego rozpatrzenie.

d16r5f6

"Teoretycznie jednak postępowanie może trwać w nieskończoność, bo ten okres ulega zawieszeniu na czas pytań i udzielania odpowiedzi" - powiedział Zadroga, dodając, że spółka otrzymała z UOKiK-u listę pytań i udzieliła na nie odpowiedzi.

"Procedura się wydłużyła, ale ciągle +łapiemy+ się na grudzień" - powiedział prezes.

Poinformował, że trudno spekulować na jakiego typu zgodę spółka może liczyć. Powiedział, że PGE wnioskowała o zgodę zwyczajną.(PAP)

pel/ morb/ ana/

d16r5f6

Podziel się opinią

Share
d16r5f6
d16r5f6