Trwa ładowanie...
d4l4wad

PGE: Odbudowa zapory na rzece Witka zaawansowana w 60%

Warszawa, 19.10.2015 (ISBnews) - Inwestycja polegająca na odbudowie zapory na rzece Witka w Niedowie (powiat zgorzelecki), realizowana przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), osiągnęła 60% zaawansowania, podała Polska Grupa Energetyczna (PGE). Oddanie obiektu do użytku planowane jest na luty 2017 r..

Share
d4l4wad

Zapora ziemna na sztucznym zbiorniku technologicznym wody chłodzącej dla PGE GiEK Oddział Elektrownia Turów uległa zniszczeniu na skutek powodzi w sierpniu 2010 r.. Elektrownia utraciła wówczas swoje podstawowe źródło zasilania w wodę technologiczną, a miasto Bogatynia główne źródło zaopatrzenia w wodę pitną.

"Odbudowywany przez PGE GiEK S.A. obiekt z uwagi na konstrukcję betonową oraz dodatkowe urządzenie upustowe będzie nieporównywalnie bardziej wytrzymały na okoliczność podobnego, nadzwyczajnego zdarzenia, jakie miało miejsce w 2010 roku" - czytamy w komunikacie.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Energetycznego Egbud z Bogatyni. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, zakończenie robót budowlanych planowane jest na sierpień 2016 r. Odbiór końcowy i przekazanie obiektu do eksploatacji ma nastąpić w lutym 2017 r..

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d4l4wad

Podziel się opinią

Share
d4l4wad
d4l4wad