Trwa ładowanie...
d3cgyuw

PGNiG będzie współpracować z PGE, Tauronem i KGHM przy poszukiwaniu gazu z łupków (opis)

...

Share
d3cgyuw

25.01. Warszawa (PAP) - PGNiG będzie współpracowało z PGE, Tauron i KGHM przy poszukiwaniu gazu z łupków - podał PGNiG w komunikacie prasowym.

PGNiG podpisało trzy odrębne listy intencyjne z PGE, Tauron Polska Energia i KGHM dotyczące współpracy przy poszukiwaniu i zagospodarowaniu złóż gazu z łupków na terenie Polski.

"Zgodnie z podpisanymi dokumentami, każda z firm zadeklarowała wolę podjęcia wspólnych prac z PGNiG na wybranych obszarach wchodzących w skład posiadanej przez PGNiG SA koncesji Wejherowo. Poszukiwanie gazu z łupków jest priorytetem, dlatego PGNiG SA jest otwarte na wszystkie te projekty, które umożliwią zintensyfikowanie prac w tym zakresie" - napisano w komunikacie.

19 stycznia minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski poinformował, że resort chciałby, aby w poszukiwanie gazu łupkowego zaangażowały się firmy z branży energetycznej. Wśród firm wymienił m.in. KGHM i Tauron.

MSP oczekuje, że PGNiG, PKN i Grupa Lotos będą przeprowadzać rocznie co najmniej 12 odwiertów i tyle samo zabiegów szczelinowania w poszukiwaniu gazu łupkowego w latach 2012-2013.

PGNiG posiada obecnie 15 koncesji poszukiwawczych gazu łupkowego. (PAP)

kuc/ pel/ jtt/

d3cgyuw

Podziel się opinią

Share
d3cgyuw
d3cgyuw