Trwa ładowanie...
d47017h
14-03-2017 16:39

PGNiG chce obniżyć jednostkowe koszty poszukiwań złóż o ponad połowę

Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zamierza obniżyć koszty jednostkowe poszukiwań i rozpoznania złóż węglowodorów "o więcej niż połowę", poinformował wiceprezes ds. handlowych Maciej Woźniak.

d47017h

"Jeśli chodzi o rentowność poszukiwań, zamierzamy poprawić jednostkowe koszty o więcej niż połowę dotychczasowych wysokości, zmierzamy ku średniej światowej, jeśli chodzi o koszty jednostkowe. Osiągniemy to przez skrócenie średniego czasu rozpoznania złóż, ale też optymalizację procesową" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

W prezentacji dotyczącej strategii na lata 2017-2022 (z perspektywą do 2026 r.) spółka podała, że zamierza istotnie obniżyć w tym czasie jednostkowe koszty poszukiwań i rozpoznania złóż.

"Skoncentrujemy prace poszukiwawcze na projektach posiadających największy potencjał pozytywnego wyniku ekonomicznego. Dokonamy weryfikacji planów poszukiwań krajowych pod kątem maksymalizacji prawdopodobieństwa odkrycia i udokumentowania nowych złóż węglowodorów. Dokonamy weryfikacji istniejących koncesji pod kątem oceny efektywności kontynuowania prac. O półtora roku skrócimy średni czas rozpoznania złóż krajowych" - podała wcześniej spółka w prezentacji.

W zakresie wydobycia i zagospodarowania złóż węglowodorów spółka chce utrzymać dotychczasowe jednostkowe koszty, podano też w prezentacji.

d47017h

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d47017h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47017h