Trwa ładowanie...
d288ldq
07-07-2016 11:01

PGNiG dokonało odpisów pomniejszających wynik EBIT za II kw. o ok. 624 mln zł

Warszawa, 07.07.2016 (ISBnews) - Testy na utratę wartości środków trwałych w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie (PGNiG) wykazały, że odpis aktualizujący wartość majątku pomniejszy wynik operacyjny PGNiG SA w II kwartale 2016 roku o ok. 624 mln zł, podała spółka.

Share
d288ldq

"Kwota odpisów obejmuje:

i) wartość środków trwałych związanych z wydobyciem węglowodorów w PGNiG SA - 610 mln zł (segment Poszukiwanie i Wydobycie),

ii) wartość środków trwałych związanych z pozostałą działalnością PGNiG SA (przede wszystkim stacje CNG) - 14 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Odpisy aktualizujące są efektem cyklicznej oceny wartości odzyskiwalnej aktywów. Dokonanie odpisów na majątku wydobywczym wynika z analizy przyszłych przepływów pieniężnych, w której wzięto pod uwagę aktualne ścieżki cenowe produktów oraz zaktualizowane, długoterminowe prognozy produkcji. Największy wpływ na dokonane odpisy miały przyjęte do analiz, długoterminowe założenia makroekonomiczne, w szczególności prognozy cen ropy i gazu, które w ponad 50% wpłynęły na wartość odpisu majątku w segmencie Poszukiwanie i Wydobycie, wyjaśniła spółka.

d288ldq

"Nadal trwa analiza wartości środków trwałych w budowie PGNiG SA (w tym dotyczących poszukiwania i oceny zasobów mineralnych) oraz aktywów w jednostkach zależnych, w wyniku której wartość odpisów aktualizujących może ulec zmianie" - czytamy dalej.

PGNiG zastrzega jednocześnie, że przedstawione informacje mogą różnić się od danych ostatecznych, które zostaną przedstawione 12 sierpnia br. podczas publikacji raportu okresowego.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d288ldq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d288ldq
d288ldq