Trwa ładowanie...
d1n3jlm

PGNiG ma nowych wiceprezesów od wydobycia i finansów (opis)

27.02. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza PGNiG powołała Krzysztofa Bociana na stanowisko wiceprezesa ds. poszukiwań i wydobycia oraz Jacka Murawskiego na stanowisko wiceprezesa ds....
Share
d1n3jlm

27.02. Warszawa (PAP) - Rada nadzorcza PGNiG powołała Krzysztofa Bociana na stanowisko wiceprezesa ds. poszukiwań i wydobycia oraz Jacka Murawskiego na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych. Nowi wiceprezesi rozpoczną pracę 1 kwietnia tego roku. Ich kadencja, tak jak pozostałych członków zarządu, zakończy się 13 marca 2014 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

O stanowisko wiceprezesa ds. poszukiwań i wydobycia rywalizowało czterech kandydatów, a ds. finansowych sześciu.

Krzysztof Bocian ma międzynarodowe doświadczenie w projektach związanych z wydobyciem. Od 2008 roku jest związany z Chevron Corporation. Od 2010 roku zajmował się komercjalizacją oraz rozwojem projektów shale gas w Europie, pracując w biurach w Londynie i w Warszawie. W latach 2003-2006 pracował w PKN Orlen, gdzie odpowiadał za projekty strategii, restrukturyzacji oraz rozwoju biznesu.

d1n3jlm

Jacek Murawski pracował w wielu spółkach, m.in. jako główny księgowy w Polkomtelu, członek zarządu ds. finansowych PTK Centertel, prezes Wirtualnej Polski i partner w funduszu MCI Management.

Decyzja o rozpisaniu konkursu na stanowisko wiceprezesa ds. poszukiwań i wydobycia była efektem koncentracji PGNiG na zwiększeniu wydobycia krajowego gazu ziemnego i ropy naftowej ze złóż konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych.

Z kolei rozpisanie konkursu na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych związane było z planowanym objęciem od 1 kwietnia funkcji prezesa PGNiG Norway przez Sławomira Hinca, obecnego wiceprezesa ds. finansowych. (PAP)

morb/ jtt/

d1n3jlm

Podziel się opinią

Share
d1n3jlm
d1n3jlm