Trwa ładowanie...
d2u49b3
d2u49b3

PGNiG Obrót Detaliczny dostarczy 1,3 TWh gazu dla Ceramiki Paradyż w ciągu 2 lat

Warszawa, 10.08.2016 (ISBnews) - PGNiG Obrót Detaliczny podpisało z Ceramiką Paradyż umowę na dostawy gazu w wysokości blisko 1,3 TWh (118 mln m3) w ciągu 2 lat, podało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Od początku roku PGNiG Obrót Detaliczny pozyskał 700 klientów biznesowych, a łączny wolumen gazu z tego tytułu to blisko 4 TWh (358 mln m3), podano także.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2u49b3

"To ważny dla nas kontrakt, bo pokazuje, że w takim biznesie jak ceramiczny najważniejszy gracz tego rynku wybiera nas - jak rozumiem wybiera naszą wiarygodność, doświadczenie i bezpieczeństwo dostaw, którą jesteśmy w stanie zapewnić" - powiedział wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak, podczas konferencji prasowej.

"Dobrze się stało, że dwie duże spółki spotkały się na tym boisku, mam nadzieję, że posiadanie takiego gracza, jak PGNiG na boisku pozwoli nam na osiąganie naszych celów biznesowych" - skomentował prezes Grupy Paradyż Adam Tępiński.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d2u49b3

Podziel się opinią

Share
d2u49b3
d2u49b3