Trwa ładowanie...
d1syhaz

PGNiG planuje w '13 zintensyfikować poszukiwania gazu łupkowego

28.11. Warszawa (PAP) - PGNiG planuje w przyszłym roku zintensyfikować poszukiwania gazu łupkowego - poinformował Zbigniew Ząbkiewicz, dyrektor oddziału Geologii i Eksploatacji...

Share
d1syhaz

28.11. Warszawa (PAP) - PGNiG planuje w przyszłym roku zintensyfikować poszukiwania gazu łupkowego - poinformował Zbigniew Ząbkiewicz, dyrektor oddziału Geologii i Eksploatacji PGNiG.

"Mamy zadowalające wyniki z odwiertów już wykonanych, na 2013 rok planujemy zintensyfikować prace poszukiwawcze" - powiedział Ząbkiewicz podczas konferencji Shale Gas World.

Dyrektor wyjaśnił, że jeszcze w tym roku spółka zamierza wykonać szczelinowanie odcinka horyzontalnego otworu Lubocino 2H.

"Jeśli szczelinowanie otworu Lubocino 2H przyniesie oczekiwane rezultaty, to planujemy w drugim kwartale 2013 roku rozpoczęcie wiercenia pięciu otworów horyzontalnych podobnej konstrukcji, na padzie Lubocino" - powiedział.

d1syhaz

Dyrektor przypomniał, że PGNiG podpisało z innymi spółkami Skarbu Państwa: KGHM, PGE, Tauron i Enea porozumienie w sprawie poszukiwania gazu z łupków na koncesji Wejherowo.

"W ramach tego porozumienia w tym roku rozpoczynamy wiercenie odwiertu pionowego Kochanowo, a w przyszłym roku Tępcz i Częstkowo. To są prace pilotażowe" - powiedział Ząbkiewicz.

Poinformował, że na koncesjach w rejonie lubelskim w przyszłym roku spółka planuje odwiercenie co najmniej dwóch pilotowych otworów pionowych.

"Pozwolą one podjąć decyzje co do rozwiercania tamtego obszaru" - powiedział dyrektor.

Na czterech koncesjach na północ od Warszawy spółka planuje w 2013 roku wykonanie badań geofizycznych, by w 2014 roku rozpocząć wiercenia pilotażowe.(PAP)

pel/ osz/

d1syhaz

Podziel się opinią

Share
d1syhaz
d1syhaz