Trwa ładowanie...
d2d1rah

PGNiG Termika złożył do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie PEC Jastrzębie-Zdrój

Warszawa, 01.04.2016 (ISBnews) - PGNiG Termika złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, stanowiących 100% kapitału zakładowego, od Jastrzębskiej Spółki Węglowej, podał urząd.

Share
d2d1rah

Wniosek wpłynął 31 marca. Sprawa jest w toku.

Obszar działalności Grupy PGNiG obejmuje poszukiwanie złóż, wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej, import, magazynowanie oraz obrót i dystrybucję paliw gazowych. Grupa ta jest głównym importerem paliwa gazowego z Rosji, Niemiec, Szwajcarii i głównym producentem gazu ziemnego ze złóż krajowych. Przedmiotem działalności Zgłaszającego jest wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej.

Spółka przejmowana zajmuje się przede wszystkim produkcją, dystrybucją i sprzedażą ciepła. Działalność w tym zakresie odbywa się głównie na terytorium gmin: Jastrzębie-Zdrój, Pawłowice, Knurów, Czerwionka-Leszczyny, Racibórz, Kuźnia Raciborska, Rybnik, Wodzisław Śląski, Żory. Spółka uzyskuje również dodatkowe przychody z produkcji i sprzedaży energii elektrycznej. Spółka przejmowana jest spółką konsolidowaną w Grupie Kapitałowej JSW.

(ISBnews)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2d1rah

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d1rah
d2d1rah