Trwa ładowanie...
d1bq25n
d1bq25n

PGNiG wkrótce uzgodni szczegóły współpracy z pozostałymi inwestorami PGG

Warszawa, 09.05.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest przekonane o opłacalności inwestycji w Polską Grupę Górniczą w długim terminie. W najbliższych tygodniach mają zostać uzgodnione szczegóły operacyjne związane z inwestycją, poinformował prezes Piotr Woźniak.
Share
d1bq25n

"Jeśli chodzi o PGG, to jestem pewien, że zwróci się to z nawiązką, krótko mówiąc: zarobimy dla spółki i dla inwestorów" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Dodał, że na razie inwestorzy dysponują biznesplanem, jednak szczegóły operacyjne zostaną wkrótce ustalone.

"W gronie trzech nowych inwestorów - PGNiG, PGE i Energa - będziemy w ciągu najbliższych tygodni uzgadniać szczegóły współpracy" - zapowiedział.

d1bq25n

Wiceprezes ds. finansowych Bogusław Marzec zapewnił, że PGNiG nie zakłada konieczności zwiększania kwoty inwestycji.

"PGNiG zadeklarowało 500 mln zł, będzie to wpłacane transzami. Po wniesieniu kapitałów to inwestorzy będą stawiali wymagania spółce. Co do realizacji planu restrukturyzacji - PGNiG nie dopłaci więcej niż wyłożyło zgodnie z podpisaną umową" - powiedział wiceprezes

Woźniak odniósł się też do pytania o możliwość ewentualnego udziału PGNiG w dokapitalizowaniu Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).

"Moim zdaniem, KHW nie potrzeb dodatkowego wsparcia w tej chwili. Prawdziwym wrogiem KHW jest metan, a nie warunki rynkowe" - powiedział.

d1bq25n

Pod koniec kwietnia podpisano porozumienie w sprawie utworzenia Polskiej Grupy Górniczej. PGNiG Termika zobowiązała się zainwestować 500 mln zł.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d1bq25n

Podziel się opinią

Share
d1bq25n
d1bq25n