Trwa ładowanie...

PGNiG wzywa konsorcjum z PBG do zapłacenia 133,4 mln zł kary w związku z PMG Wierzchowice

02.04. Warszawa (PAP) - PGNiG odstąpiło od umowy z konsorcjum, w którego skład wchodzi PBG, budującym Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice. Spółka wezwała także konsorcjum do...

PGNiG wzywa konsorcjum z PBG do zapłacenia 133,4 mln zł kary w związku z PMG WierzchowiceŹródło: Thinkstockphotos
d2gwga6
d2gwga6

02.04. Warszawa (PAP) - PGNiGPGNiG (Zobacz notowania spółki ») odstąpiło od umowy z konsorcjum, w którego skład wchodzi PBGPBG (Zobacz notowania spółki »), budującym Podziemny Magazyn Gazu Wierzchowice. Spółka wezwała także konsorcjum do zapłacenia kary umownej w wysokości 133,4 mln zł - podał PGNiGPGNiG w komunikatach.

Jak podało PGNiGPGNiG, odstąpienie od umowy nastąpiło w związku z "niewykonywaniem oraz nieprawidłowym i sprzecznym z umową wykonywaniem inwestycji".

"Ponadto, w realizacji inwestycji nastąpiło opóźnienie przekraczające harmonogram o 30 dni roboczych, a konsorcjum nie zdołało usunąć opóźnienia, mimo wyznaczenia odpowiedniego, dodatkowego terminu" - dodano.

PGNiGPGNiG wezwało również konsorcjum do zapłacenia kary umownej w wysokości 133,4 mln zł, płatnej PGNiGPGNiG w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

d2gwga6

Inwestycję realizowało konsorcjum w składzie PBGPBG w upadłości układowej, Tecnimont S.p.A. Societe Francaise d'Etudes et de Realisations d'Equipements Gaziers Sofregaz, Plynostav Pardubice Holding A.S., Plynostav - Regulace Plynu A.S. w upadłości organizacyjnej.

PGNiGPGNiG podało, że stan zaawansowania rozbudowy PMG Wierzchowice wynosi ok. 97 proc.

"PGNiGPGNiG zamierza dokończyć realizację inwestycji z wykorzystaniem spółek grupy PGNiGPGNiG. Zakończenie inwestycji powinno nastąpić do końca 2014 roku" - podano w komunikacie.

Dodano, że funkcjonalność projektu w zakresie magazynowania 1,2 mld m sześc. gazu jest osiągnięta i utrzymywana. (PAP)

jow/ jtt/

d2gwga6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gwga6