Trwa ładowanie...
d6vadzr
12-04-2017 12:15

PIGC: Rozwój obiektów infrastrukturalnych szansą dla branży utrzymania czystości

Warszawa, 12.04.2017 (ISBnews) - Rozwój obiektów infrastrukturalnych, szczególnie w zakresie dworców kolejowych i autobusowych oraz stacji paliw, może okazać się szansą dla branży profesjonalnego utrzymania czystości, uważa wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Czystości (PIGC) Andrzej Tul.

d6vadzr
d6vadzr

"Dynamiczny wzrost liczby pasażerów i sposobu przemieszczania się Polaków wymaga stosowania zaawansowanych technologii i procedur w zakresie obsługi klientów. Dworce kolejowe i stacje benzynowe to obiekty, które mają obowiązek zagwarantować bezpieczeństwo zdrowotne - bezpośrednio związane z jakością i poziomem czystości" - powiedział Tul, cytowany w komunikacie.

" Obiekty infrastrukturalne powinny być kontrolowane pod względem jakości sprzątania w wystandaryzowany sposób. Odpowiednia weryfikacja efektów pracy osób dbających o porządek ma pozytywny wpływ na utrzymanie czystości w branży transportowej" - dodał wiceprezes.

Wynika to m.in. z faktu, że dzięki jednolitej kontroli pracownicy znają swoje obowiązki, a nad jakością świadczonych usług czuwa jedna, wyznaczona do tego osoba, wyjaśnił.

Podkreślił też, że sprzątanie przy użyciu zamiatarki czy specjalnej myjki jest 5-krotnie szybsze od tradycyjnych metod, dzięki czemu zanieczyszczenia mogą być usuwane na czas. Profesjonalne maszyny zwiększają wydajność pracy firm sprzątających oraz zapewniają znaczne oszczędności.

d6vadzr

"Opłacalne jest korzystanie z usług zewnętrznych przedsiębiorstw dbających o porządek - ich wystandaryzowane metody pracy zwiększają efektywność dbania o higienę oraz są gwarancją usług na najwyższym poziomie" - wskazał Tul.

Wiceprezes zwrócił też uwagę, że według badań PwC aż 61% Polaków twierdzi, że higiena w pociągach utrzymana jest na odpowiednim poziomie, a połowa ankietowanych ma identyczne zdanie na temat dworców.

"Czystość infrastruktury kolejowej w ciągu kilku ostatnich lat uległa znaczącej poprawie. Obecny stan w głównej mierze zawdzięczać można - przygotowanym przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości na zlecenie PKP - Księgom Standardów Utrzymania Czystości na dworcach i stacjach kolejowych. Zbiory zasad utrzymania higieny na odpowiednim poziomie opracowano w latach 2012-2013 i funkcjonują one do dziś - w oparciu o nie przygotowywane są specyfikacje przetargowe. Równie istotna jest decyzja o korzystaniu z usług profesjonalnych przedsiębiorstw sprzątających - w 2014 roku PKP przeprowadziła postępowanie przetargowe na utrzymanie czystości we wszystkich (2668) obiektach Grupy" - powiedział także Tul.

W Polsce z transportu samochodowego w 2015 roku skorzystało ponad 416 milionów osób, zaś w przypadku kolejowego było ich prawie 280 milionów . Odpowiedni poziom higieny w pociągach, czy na dworcach kolejowych - obecnie czynnych jest 585 - zapewnia podróżującym bezpieczeństwo i wpływa pozytywnie na ich ocenę usług, podkreślono w komunikacie.

d6vadzr

"Bardzo ważną częścią sektora przewozu osób, wymagającą specjalnych warunków utrzymania higieny, są także stacje paliwowe - w Polsce jest już 6 601 tego typu obiektów . Porządek na odpowiednim poziomie w takich miejscach odgrywa w opinii społeczeństwa bardzo dużą rolę - czystość znalazła się na 3. miejscu wśród czynników wpływających na satysfakcję osób korzystających z usług stacji benzynowych" - czytamy dalej.
Konferencja "Branża profesjonalnego sprzątania w erze globalizacji i aktualnych wyzwań rynkowych" odbędzie się 26 kwietnia w ramach Ogólnopolskich Dni Czystości 2017 w Warszawie (26-27 kwietnia w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14), organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Czystości (PIGC). Agencja ISBnews jest partnerem medialnym wydarzenia.

(ISBnews)

d6vadzr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6vadzr