Trwa ładowanie...

"Pijak i złodziej, do tego fałszerz, łapówkarz i flirciarz"

Ponad połowa przedsiębiorstw w Polsce ma problem z nieuczciwością swoich pracowników, wynika z badania "Pulsu Biznesu" wśród Gazel Biznesu.

"Pijak i złodziej, do tego fałszerz, łapówkarz i flirciarz"Źródło: Jupiterimages
d1hzf0f

Ponad połowa przedsiębiorstw w Polsce ma problem z nieuczciwością swoich pracowników, wynika z badania "Pulsu Biznesu" wśród Gazet Biznesu.

Ponad połowa (53%) ankietowanych szefów firm twierdzi, że nieuczciwość pracowników jest przeszkodą w prowadzeniu biznesu. Co ósmy przedsiębiorca (13%) określa ten problem jako poważny.

W "rankingu" nadużyć pierwsze miejsce zajmuje kradzież mienia. W ciągu pięciu ostatnich lat okradzionych przez własną załogę zostało 51% firm.

d1hzf0f

Numer dwa w tej klasyfikacji to pijaństwo: 49%. firm wykryło, że załoga w czasie pracy była pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Trzecim najczęściej popełnianym przez pracowników przewinieniem jest po prostu nieróbstwo. Załoga unikająca pracy to problem dla 34% firm.

Co piąty przedsiębiorca spotkał się z fałszowaniem dokumentacji, zwłaszcza zwolnień lekarskich, a co szósty - z malwersacjami finansowymi dokonanymi przez pracowników.

d1hzf0f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hzf0f