Trwa ładowanie...
d3m7pnv

PiS chce walczyć z bezrobociem wśród absolwentów

"Wzywamy premiera Tuska i rząd, którym kieruje, do rzeczywistego zajęcia się problemem bezrobocia wśród młodych."
Share
PiS chce walczyć z bezrobociem wśród absolwentów
d3m7pnv

"Donald Tusk pobił rekord świata w ściemnianiu" - powiedział szef Forum Młodych PiS Marcin Mastalerek, otwierając obrady zjazdu, który jest poświęcony głównie dyskusji nad aktualizowanym programem PiS skierowanym wobec młodych ludzi. W spotkaniu, którego gościem honorowym był szef PiS Jarosław Kaczyński, uczestniczyło ponad 200 powiatowych szefów młodzieżówki PiS.

"W kampanii wyborczej Donald Tusk obiecał, że jak tylko wygra wybory, wkrótce Polacy zaczną wracać z emigracji, bo praca tu będzie się opłacać. Obietnice te, jak wiele innych, okazały się pustymi obietnicami. Bezrobocie wśród osób do 25. roku życia wynosi 23 proc." - napisano w uchwale przyjętej przez zjazd.

"Wzywamy premiera Tuska i rząd, którym kieruje, do rzeczywistego zajęcia się problemem bezrobocia wśród młodych. Nie interesują nas propagandowe wojny premiera z kibicami. Nie obchodzi nas, kto z celebrytów znajdzie się na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. Nasza sytuacja nie jest zależna od tego, kogo z innych ugrupowań za posadę rządową lub inne korzyści uda się przyciągnąć Donaldowi Tuskowi do PO. To nie są nasze problemy i zmartwienia. Naszymi problemami jest brak pracy, brak perspektyw" - czytamy w uchwale.

d3m7pnv

Zdaniem Forum Młodych PiS "brak realnych i skutecznych działań zmierzających do ograniczenia bezrobocia wśród młodych spowoduje, że wielu z nich znajdzie się wkrótce w obszarze zainteresowania pana Bartosza Arłukowicza - pełnomocnika premiera ds. koordynacji współpracy organizacji pozarządowych i administracji w przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu".

W drugiej uchwale FM PiS wyraziło sprzeciw wobec "łamania konstytucyjnych praw i wolności obywatelskich".

"W ostatnich dniach jesteśmy świadkami swoistych igrzysk urządzanych społeczeństwu. Władza, która nie potrafi rozwiązać problemów ekonomicznych, urządza kampanie propagandowe mające za zadanie odwrócić uwagę społeczną od realnych problemów" - czytamy w uchwale.

"Pod pretekstem walki z chuliganami stadionowymi łamane jest konstytucyjne prawo do wyrażania poglądów. Nie mamy wątpliwości, że akcja ta ma charakter czysto propagandowy, tak jak poprzednie krucjaty Donalda Tuska np. przeciw pedofilom, dopalaczom, 'jednorękim bandytom' i służy odwracaniu uwagi opinii publicznej od porażek rządu. Kampanie oparte na podobnych mechanizmach znamy z historii PRL" - podkreślają autorzy uchwały.

d3m7pnv

Nawiązali oni też m.in. do rewizji w mieszkaniu autora serwisu internetowego Antykomor.pl i wprowadzonego przez Grzegorza Schetynę zakazu organizowania w gmachu Sejmu wystaw o treści politycznej.

Zaapelowali do "wszystkich organizacji, które w nazwie, w celach mają za zadanie ochronę praw i wolności obywatelskich o zajęcie stanowiska" w tych sprawach.

FM PiS opowiedziało się za przywróceniem kategorii chuligaństwa w kodeksie karnym. "Powinno to dotyczyć wszelkich, nie tylko stadionowych, zachowań" - podkreślili w uchwale.

d3m7pnv

Podziel się opinią

Share
d3m7pnv
d3m7pnv