Trwa ładowanie...
d12wizq

PKN Orlen planuje postój hydrokrakingu i HON V w Płocku pod koniec I kw.

09.02. Warszawa (PAP) - PKN Orlen planuje postoje instalacji hydrokrakingu i hydroodsiarczania oleju napędowego w rafinerii w Płocku przez większą część marca - podała spółka w...

Share
d12wizq

09.02. Warszawa (PAP) - PKN Orlen planuje postoje instalacji hydrokrakingu i hydroodsiarczania oleju napędowego w rafinerii w Płocku przez większą część marca - podała spółka w prezentacji na temat wyników kwartalnych.

Postój instalacji HON V potrwa do początków kwietnia, zaś remonty hydrokrakingu potrwają do połowy tego miesiąca.

Również rafineria w Możejkach będzie zamknięta w drugiej i trzeciej dekadzie marca oraz przez zdecydowaną większość kwietnia.

W Unipetrolu do końca marca zamknięta będzie rafineria Paramo. Instalacja HON w Kralupach będzie miała przestój od połowy marca do pierwszych dni kwietnia.

d12wizq

W kolejnych kwartałach, PKN Orlen planuje długie postoje wytwórni wodoru i hydroodsiarczania Gudronu w Płocku, które potrwają od kwietnia do lipca. Ponadmiesięczny postój jest również planowany w początkach IV kw. dla instalacji fluidalnego krakingu katalitycznego.

W Unipetrolu planowany jest przeszło dwumiesięczny postój rafinerii Litvinov od połowy III kw do początków IV kw. Petrochemia Litvinov będzie zamknięta na prawie dwa miesiące we wrześniu i październiku. Rafineria Paramo zostanie ponownie zamknięta w grudniu.

mbn/ osz/

d12wizq

Podziel się opinią

Share
d12wizq
d12wizq