Trwa ładowanie...
pkp intercity

PKP Intercity wyda 1,3 mln zł netto na tablety

PKP Intercity zakupi 1900 tabletów. Przetarg rozstrzygnięto - spółka zawarła umowę z dostawcą, który zaoferował urządzenia firmy Lenovo, model A3500. Tablety, jak przekonują władze spółki, ułatwią pracę konduktorom PKP Intercity i usprawnią zarządzanie informacjami w firmie. Wartość kontraktu to prawie 1,3 mln zł netto.

Share
PKP Intercity wyda 1,3 mln zł netto na tablety
Źródło: PAP/Maciej Kulczyński
d3likzo

Model dla PKP Intercity to tablet firmy Lenovo A3500, z 7-calowym ekranem, z rozdzielczością 1280x800px, modemem 3G, WiFi, procesorem 1,3 GHz, 1 GB RAM oraz kamerami 5 i 2 Mpix. Urządzenie waży 320 gramów. Koszt zakupu jednego - wraz z etui, paskiem na ramię, folią ekranową i trzyletnią gwarancją - to 673 zł netto (827,79 brutto). Dostawy mają czas do końca trzeciego kwartału br. Zanim urządzenia trafią do konduktorów zostanie w nich zainstalowane oprogramowanie do zdalnego zarządzania urządzeniem, karta SIM oraz aplikacja "Teczka Konduktorska".

- Chcemy, aby urządzenia stały się podstawowymi narzędziami pracy konduktorów. Dzięki nim, każdy pracownik będzie nie tylko na bieżąco z tym co się dzieje na trasach, ale i w firmie - komentuje Paweł Hordyński, członek zarządu PKP Intercity. I dodaje: - Dzięki aplikacji "Teczka Konduktorska" wyeliminujemy papierową wersję niezbędnej do pracy dokumentacji papierowej.

Aplikacja została tak przygotowana aby spełnić szczegółowe wymagania związane ze specyfiką pracy drużyn konduktorskich. Dane są przechowywane w systemie centralnym i synchronizowane online z urządzeniami, lecz w przypadku słabego sygnału GSM aplikacja przechowuje dane lokalnie w urządzeniu i synchronizuje je dopiero po odzyskaniu zasięgu. Przewidziano również procedury bezpieczeństwa, które chronią ciągłość raportowania dokonanego przez konduktora w sytuacjach uszkodzenia czy rozładowania tabletu.

d3likzo

Dostawcą urządzeń jest firma Helica sp. z o. o., która otrzymała najwyższą punktację w ocenie ofert. O zamówienie starało się sześciu oferentów. Łączna wartość umowy to prawie 1,3 mln zł netto (ok. 1,6 mln brutto). W sumie zamówienie obejmowało 2160 sztuk tabletów z czego 260, za 170 tys. zł netto, kupiła firma WARS.

Smród w pociągach

Miesiąc temu zamknięto sprawę kontroli z lipca i sierpnia ubiegłego roku dotyczącej złych warunków w składach EIC „Jantar” (nr 15410/1) relacji Warszawa Wschodnia – Hel oraz EIC Hel – Warszawa (95140/1) - informuje wnp.pl. Kontrolerzy Urzędu Transportu Kolejowego stwierdzili, że warunki panujące w pociągach są niezgodne z przepisami prawa przewozów zbiorowych, oraz z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny.

Przede wszystkim podróżujący skarżyli się na tragiczny stan toalet nienadających się do użytku. Z ustaleń wynikało, że nieczystości znajdowały się na korytarzach wagonów. Poza tym przy temperaturze zewnętrznej sięgającej 30 stopni C nie działała klimatyzacja. UTK pod rygorem natychmiastowej wykonalności nakazała PKP usunąć nieprawidłowości w ciągu 30 dni.

opr. bor, AS, WP.PL

d3likzo

Podziel się opinią

Share
d3likzo
d3likzo