Trwa ładowanie...
d4qxivs

PKP LHS zwiększyła przychody o 3,4% r/r do ok. 424 mln zł w 2014 r.

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa zwiększyła przychody o 3,4% r/r do ok. 424 mln zł ub.r., podała spółka. Wydatki inwestycyjne wyniosły w ub.r. ok. 38 mln zł, a spółka zapowiada, że w tym roku ukształtują się na podobnym poziomie.

Share
d4qxivs

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. osiągnęła w 2014 roku bardzo dobre wyniki przewozowe.

"Po szerokim torze przewieziono łącznie 10 665 tys. ton towarów. To o ok. 6% więcej niż w 2013 roku. Największy udział w przewozach spółki miała ruda żelaza, której udział w ogólnej masie przewozowej wciąż jest dominujący" - czytamy w komunikacie.

Według danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), PKP LHS zajęła trzecie miejsce w rynku przewozów towarowych pod względem wykonanej pracy przewozowej. Jej udział w rynku, w tym zakresie, wyniósł 7,06%. Spółka uzyskała także 4. miejsce pod względem przewiezionej masy z wynikiem 4,66%.
PKP LHS podkreśla, że jest operatorem regionalnym, a zarządzana przez nią infrastruktura nie jest połączona z systemem kolei konwencjonalnej. Dysponuje linią o długości prawie 400 km integrując obszar południowo-wschodniej Polski.

d4qxivs

"Właściwy kierunek obranej przez nas strategii znajduje również odzwierciedlenie w zadowalających wynikach ekonomicznych. Kolejny rok dynamicznie się rozwijamy. Dalsze zwiększenie przewozów oraz zrównoważony rozwój to dziś kluczowe zadania, które stoją przed spółką. Nie mniej istotne są też inwestycje. Dają nam one możliwość odpowiedzi na zwiększone oczekiwania naszych partnerów biznesowych" - powiedział prezes spółki Łukasz Górnicki, cytowany w komunikacie.

Realizowane przez spółkę inwestycje mają wpływ na jej zrównoważony rozwój, a także poprawę efektywności oraz wzmocnienie pozycji PKP LHS na rynku.

"Wśród znaczących projektów spółki warto wymienić m.in. modernizację stacji, obiektów inżynieryjnych, automatyzację linii LHS czy zabudowę komputerowych urządzeń sterowania ruchem (srk). Łączny koszt wydatków inwestycyjnych spółki w 2014 roku wyniósł prawie 38 mln zł" - napisano w materiale.

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa spółka z o.o. z siedzibą w Zamościu rozpoczęła działalność operacyjną w zakresie zarządzania linią kolejową nr 65 i wykonywania na niej przewozów towarów z dniem 1 lipca 2001 r.

Linia LHS (tzw. szeroki tor) to najdłuższa na terenie Polski kolejowa linia szerokotorowa (o rozstawie szyn 1520 mm) przeznaczona do transportu towarowego. Jest jednocześnie najdalej wysuniętą na zachód linią szerokotorową w Europie.

(ISBnews)

d4qxivs

Podziel się opinią

Share
d4qxivs
d4qxivs