Trwa ładowanie...
d3ehqx7
d3ehqx7

PKP PLK: 1 mld zł na remonty linii kolejowych w Kujawsko-Pomorskiem

1 mld zł przeznaczono na remonty linii kolejowych w województwie kujawsko-pomorskim - podała PKP PLK. Zdaniem przedstawicieli spółki dzięki tym inwestycjom czas podróży z Bydgoszczy do Torunia skrócił się o blisko 15 minut.
Share
d3ehqx7

Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego spółki przypomniał, że w kwietniu zakończyła się rewitalizacja torów między najważniejszymi miastami województwa: Bydgoszczą i Toruniem. Wyremontowany został m.in. ponad stuletni most kolejowy w Toruniu.

Przedstawiciel PKP PLK ocenił, że pasażerowie już dzisiaj odczuwają efekty modernizacji linii w regionie. "Pociągi osobowe od kilku miesięcy pokonują odcinek z Torunia do Bydgoszczy w niecałe trzy kwadranse - wcześnie 60 minut, a połączenia pośpieszne są realizowane jeszcze szybciej" - podkreślił.

Modernizacja 51-km odcinka między Bydgoszczą a Toruniem kosztowała 225 mln zł i trwała 16 miesięcy. Wymieniono m.in. ponad 93 km torów oraz wyremontowano ponad 50 rozjazdów.

d3ehqx7

Dutkiewicz przypomniał, że jeszcze w tym roku pasażerowie podróżujący na odcinku Chełmża - Grudziądz pojadą o 20 minut krócej, a czas przejazdu na trasie z Inowrocławia do Jabłonowa Pomorskiego skróci się o 25 minut.

"Ponadto pojawi się ponad 100 nowych rozjazdów na liniach: z Torunia do Piły, na magistrali węglowej - głównie między Inowrocławiem a Piotrkowem Kujawskim i w okolicach Mogilna oraz Jabłonowa Pomorskiego. Dodatkowo 39 przejazdów kolejowo-drogowych w regionie przejdzie modernizację, a 30 z nich zostanie wyposażonych w dodatkowe urządzenia zabezpieczające" - dodał.

Spółka wskazała, że w ramach prac rewitalizacyjnych, których wartość wynosi 3,6 mld zł, do końca 2015 r. w Polsce wyremontowanych zostanie ponad 870 km torów. Inwestycje mają przede wszystkim pozwolić na przywrócenie tzw. parametrów technicznych tras, co pozwoli na szybszą jazdę pociągów, a co za tym idzie - skrócenie czasu podróży.

d3ehqx7

Podziel się opinią

Share
d3ehqx7
d3ehqx7