Trwa ładowanie...
d4iitz7

Play chce uruchomić usługę szybkiego internetu LTE 11 listopada

09.09. Warszawa (PAP) - P4, operator sieci Play, planuje 11 listopada uruchomić komercyjnie usługę mobilnego internetu w standardzie LTE. Firma chce do początku 2015 roku posiadać...
Share
d4iitz7

09.09. Warszawa (PAP) - P4, operator sieci Play, planuje 11 listopada uruchomić komercyjnie usługę mobilnego internetu w standardzie LTE. Firma chce do początku 2015 roku posiadać 3,2 tys. stacji bazowych działających w nowej technologii - poinformowali na poniedziałkowej konferencji przedstawiciele operatora.

"Zamierzamy 11 listopada komercyjnie uruchomić sieć LTE 4G" - powiedział Jorgen Bang-Jensen, prezes P4.

W pierwszej fazie uruchomienia sieci LTE, do końca tego roku, Play chce oferować usługę w trzynastu miastach Polski, m.in. Warszawie, Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie.

d4iitz7

P4 planuje do początku 2015 roku zmodernizować na potrzeby LTE 3,2 tys. swoich stacji bazowych, które mają dać 70 proc. pokrycia populacji Polski w nowej technologii. Inwestycja ma być sfinansowana w całości z bieżących przepływów firmy, bez zaciągania nowego długu.

Dostawcą sprzętu do modernizacji sieci Play jest obecnie Huawei, ale jak podali przedstawiciele operatora, spółka rozważa również pozyskanie innych partnerów.

Przedstawiciele P4 poinformowali ponadto na konferencji, że Play jest obecnie liderem w zakresie transmisji danych w Polsce. Klienci operatora przesyłają łącznie 4 tys. terabajtów miesięcznie.

"Jest to poziom, który osiągają zasiedziali operatorzy na dojrzałych rynkach europejskich" - powiedział prezes.

d4iitz7

Dodał, że Play ma obecnie 4,5 mln klientów mobilnego internetu, a 85 proc. sprzedawanych przez operatora telefonów stanowią smartfony.

W czerwcu Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje rezerwacyjne dla zwycięzców przetargu na częstotliwości z zakresu 1800 MHz. Trzy pasma zarezerwowano dla P4.

Każda z rezerwacji obejmuje zasób częstotliwości o szerokości 5 MHz, przeznaczonych do świadczenia na obszarze całego kraju bezprzewodowych usług w standardzie LTE o prędkości transmisji danych nawet do 100 Mb na sekundę.(PAP)

kuc/ jtt/

d4iitz7

Podziel się opinią

Share
d4iitz7
d4iitz7