Trwa ładowanie...
div54lg
div54lg

Plaza Centers ma umowę sprzedaży Belgrade Plaza za min. 28 mln euro

Warszawa, 26.01.2017 (ISBnews) - Spółka zależna Plaza Centers zawarła z BIG Shopping Centers umowę sprzedaży centrum handlowo-rozrywkowego Belgrade Plaza, podała spółka. Plaza otrzyma zaliczkę w wysokości ok. 28 mln euro, zaś kolejne płatności będą zależały od osiągnięcia określonych celów operacyjnych oraz "kamieni milowych", podano także.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
div54lg

"Po finalizacji transakcji, co przewidywane jest na luty, Plaza otrzyma zaliczkę w wysokości ok. 28 mln euro (plus zwyczajowe korekty dot. NAV) od nabywcy za sprzedaż 100% SPV, a następnie dalsze płatności, które będą zależne od osiągnięcia określonych celów operacyjnych oraz kamieni milowych. Nabywca przedstawi gwarancję dotyczącą tych przyszłych płatności" - czytamy w komunikacie.

Belgrade Plaza to obecnie największy przygotowywany projekt deweloperski w Serbii, podkreślono w materiale. Centrum ma zostać otwarte w kwietniu br., a obecnie 90% jego powierzchni jest już wynajęte. Plaza będzie nadal odpowiadać za przygotowanie i wynajmowanie powierzchni do momentu otwarcia obiektu, podano także.

Plaza posiada linię kredytową w wysokości do 42,5 mln euro na finansowanie tego projektu. Co najmniej 75% przychodów netto ze sprzedaży zostanie przekazane obligatariuszom spółki do 31 marca 2017 r.

div54lg

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg