Trwa ładowanie...

Płonie składowisko tekstyliów w Kamieńcu. Właściciel miał zapłacić ponad 1 mln zł kar

Od wtorku na składowisku w Kamieńcu w pow. lęborskim palą się dwie pryzmy tekstyliów. To już 33. ogień na tym składowisku w ciągu ostatnich trzech lat. Jak podał lokalny inspektorat ochrony środowiska, na przedsiębiorcę w 2022 r. był nałożony szereg kar wielkości ponad 1 mln zł.

Pożar na składowisku tekstyliów w Kamieńcu w pow. lęborskim. Inspektorzy nałożyli na właściciela szereg karPożar na składowisku tekstyliów w Kamieńcu w pow. lęborskim. Inspektorzy nałożyli na właściciela szereg karŹródło: PAP, fot: PAP/Andrzej Jackowski
d2lq4av
d2lq4av

Od wtorku 31 października od godz. 21 strażacy gaszą pożar składu tekstyliów w Kamieńcu w powiecie lęborskim. Ogień trawi dwie pryzmy tekstyliów o wymiarach 40 na 60 metrów i o wysokości 10 metrów.

Inspektorzy nałożyli szereg kar na właściciela

Tymczasem okazuje się, że jest to składowisko dobrze znane lokalnym władzom i inspektorom. Zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska Radosław Rzepecki przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że inspektorzy WIOŚ w 2022 r. nałożyli na jego właściciela szereg kar o łącznej wysokości 1,25 mln zł. Obecnie trwa postępowanie egzekucyjne kar wobec członków zarządu spółki.

– W ubiegłym roku inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku wymierzyli kary za gospodarowanie odpadów bez zezwolenia oraz brak monitoringu wizyjnego miejsca magazynowania odpadów palnych – wyjaśnił rozmówca PAP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wkrótce paliwo za 6,70 zł? "Szybko dobijemy do tej granicy"

Decyzją także wstrzymaliśmy dalsze zbieranie odpadów. Każde ich dowożenie byłoby sankcjonowane kolejnymi karami – przekazał Radosław Rzepecki.
Akcja gaszenia pożaru na wysypisku PAP
Akcja gaszenia pożaru na wysypiskuŹródło: PAP, fot: PAP/Andrzej Jackowski

Pożar składowiska śmieci w Kamieńcu

Z pożarem zmaga się obecnie straż pożarna. Wójt gminy Cewice Jerzy Bańka zapewnił, że strażacy prowadzą pomiary powietrza i nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

d2lq4av

Strażacy podali, że jest to 33. pożar tego składowiska w ostatnich trzech latach. Na miejscu też ustawili namiot, w którym mogą się ogrzać i zjeść posiłek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lq4av
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lq4av