Trwa ładowanie...
d21u9re
d21u9re

Po szczycie zawirowań w strefie euro PLN będzie się umacniał - Radziwiłł z MF

12.07. Warszawa (PAP) - Po szczycie zawirowań strefie euro złoty będzie się umacniał - uważa wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Dodał, że resort finansów nadal wymienia...
Share
d21u9re

12.07. Warszawa (PAP) - Po szczycie zawirowań strefie euro złoty będzie się umacniał - uważa wiceminister finansów Dominik Radziwiłł. Dodał, że resort finansów nadal wymienia środki z UE bezpośrednio na rynku walutowym, ale nie celuje w określony poziom kursu.

"Obecne zawirowania to sygnał zniecierpliwienia rynków co do rozwiązania sytuacji w strefie euro. Niepokój jest duży, bo chodzi o trzecią gospodarkę w strefie euro - Włochy. My dostajemy rykoszetem, ale jesteśmy daleko od centrum zawirowań i z całą pewnością, po szczycie zawirowań, złoty będzie się umacniać" - powiedział we wtorek dziennikarzom Radziwiłł.

Wiceminister finansów przyznał także, że BGK jest aktywne na rynku walutowym, ale nie mam na celu żadnego poziomu kursu.

"Cały czas sprzedajemy (środki z UE na FX - PAP), dzisiaj też sprzedawaliśmy, ale naszym celem nie jest określony kurs, a nasze działania nie wynikają z osłabienia złotego, tylko z potrzeb benficjentów środków unijnych" - podkreśla Radziwiłł. (PAP)

fdu/ bg/ asa/

d21u9re

Podziel się opinią

Share
d21u9re
d21u9re