Trwa ładowanie...

Po wypłacie i najlepiej w czasie pracy. Tak kupują Polacy

Polacy najchętniej kupują w czasie pracy, ale nawet z niej nie wychodzą. To zaleta e-handlu, a kupujący najbardziej aktywni są od wtorku do czwartku, od rana do wieczora. Mocno pomaga zakaz handlu w niedziele.
Share
Zakaz handlu w niedziele przyczynia się do wzrostu w sektorze e-zakupów
Zakaz handlu w niedziele przyczynia się do wzrostu w sektorze e-zakupówŹródło: East News, Fot: KAROL SEREWIS
d46a4oj

E-zakupy stają się coraz bardziej popularne, zmieniają się także zakupowe przyzwyczajenia Polaków, a duży wpływ ma na to niedzielny zakaz handlu. Dla sklepów internetowych statystycznie najintensywniejszy pod względem sprzedaży jest wtorek, a najsłabiej wypada weekend - wynika z dokonanej przez serwis Ceneo analizy 3 mln transakcji, na którą powołuje się "Rzeczpospolita".

Czytaj też: Ile zapłacimy za wakacje 2020?

Już 62 proc. polskich internautów robi zakupy właśnie przez internet, zostawiają w e-sklepach i na platformach ponad 50 mld zł rocznie. Z analizy wynika, że konsumenci w zdecydowanej większości są z takiej możliwości bardzo zadowoleni. Mają też swoje zwyczaje, najwięcej transakcji realizowanych jest od wtorku do czwartku, w zasadzie od rana do wieczora, więc Polacy najchętniej kupują w godzinach pracy. - Za to sobota i niedziela mają najniższy udział w tych transakcjach, odpowiednio 12,2 proc. oraz 8,9 proc. To o kilka pkt. proc. mniej niż w inne dni - mówi Dariusz Grabowski, dyrektor departamentu rozwoju produktu w Ceneo.pl.

d46a4oj

Istotne znaczenie dla wzmocnienia aktywności internetowych zakupowiczów ma także harmonogram wypłacania wynagrodzeń. Co miesiąc Polacy generują w sklepach internetowych dwa tzw. szczyty zakupowe. Zaczynają się one każdego pierwszego i dziesiątego dnia miesiąca, co jasno pokazuje, że wtedy najwięcej osób otrzymuje wypłatę wynagrodzenia. Ceneo podaje, że wówczas zainteresowanie zakupami utrzymuje się na wysokim poziomie przez kilka dni.

Czytaj także: Producent trumien i naga sesja. Firma zachęca do zakupu

Wyraźnie widać, że polski rynek nadal bardzo szybko się rozwija, a zakaz handlu w niedziele - nawet jeśli nie zmienił harmonogramu zawierania transakcji - to i tak skłonił wiele osób do częstszego kupowania przez internet.

Obejrzyj: Te flaki "pachną jak sklep zoologiczny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46a4oj

Podziel się opinią

Share
d46a4oj
d46a4oj