Poczta Polska zaskarżyła wyrok ws. obsługi sądów i prokuratur

Poczta Polska zaskarżyła do Sądu Okręgowego w Krakowie wyrok Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie obsługi sądów i prokuratur - poinformowało w komunikacie biuro prasowe Poczty. Poczta podważa wygraną w przetargu Polskiej Grupy Pocztowej.

Poczta Polska zaskarżyła wyrok ws. obsługi sądów i prokuratur
Źródło zdjęć: © WP.PL | Andrzej Hulimka

W grudniu Krajowa Izba Odwoławcza podtrzymała decyzję Centrum Zakupów dla Sądownictwa w sprawie wygranego przez Polską Grupę Pocztową przetargu na obsługę korespondencji sądów i prokuratur. KIO oddaliła odwołanie Poczty Polskiej i potwierdziła, że PGP spełnia wszystkie kryteria konieczne do realizacji kontraktu.

Jeszcze w grudniu Polska Grupa Pocztowa podpisała umowy ze Skarbem Państwa, Sądem Apelacyjnym w Krakowie oraz Prokuratorem Generalnym na obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur.

Dwuletni kontrakt, który wszedł w życie od stycznia, jest wart ok. 500 mln złotych. PGP złożyła ofertę o ponad 84 mln zł niższą od Poczty Polskiej.

PGP ma doręczyć w tym czasie ponad 100 mln przesyłek, czyli przeciętnie ponad 4 mln listów, paczek oraz przesyłek kurierskich w obrocie krajowym i zagranicznym miesięcznie. Umowa będzie realizowana we współpracy z InPost oraz siecią ponad 5000 placówek RUCH.

Poczta Polska zaskarżyła wyrok KIO, bo jej zdaniem - jak podało biuro prasowe w komunikacie - Polska Grupa Pocztowa nie spełnia jednego z warunków przetargu - nie dysponuje placówką pocztową w każdej gminie.

Poczta dodała w komunikacie, że wykorzysta wszelkie, dostępne kroki prawne, by udowodnić, że jest jedyną firmą, która może w bezpieczny sposób obsługiwać korespondencję wymiaru sprawiedliwości. Wskazała też, że realizacja tak poważnego zlecenia, jakim jest dostarczanie korespondencji z sądów i prokuratur, musi być poparta doświadczeniem, posiadanym zaufaniem do listonoszy i siecią placówek pocztowych w kraju.

Biuro prasowe Polskiej Grupy Pocztowej zapewniło w komunikacie prasowym, że PGP, InPost i RUCH "oferują gotowość operacyjną w związku z realizacją kontraktu". Usługa jest wykonywana z wykorzystaniem ponad 7500 placówek.

Źródło artykułu:PAP
sądprzesyłki sądowepoczta polska

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)