Trwa ładowanie...
d1627bn
16-03-2017 12:57

Poczty Polska wybrana w przetargu na ochronę Portu Lotniczego Katowice

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Oferta Poczty Polskiej, warta ponad 30 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na kontrolę bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

d1627bn
d1627bn

"Od 16 marca 2017 r. 100 operatorów Poczty Polskiej zapewnia bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach. Poczta Polska SA wygrała przetarg na kontrolę bezpieczeństwa w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, pokonując prywatne firmy ochroniarskie. Oferta operatora pocztowego okazała się najkorzystniejsza. Wartość kontraktu na obsługę obiektu przez 48 miesięcy to ponad 30 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Port lotniczy Katowice-Pyrzowice obsługuje każdego roku ponad 3 mln pasażerów. Za zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie lotniczym w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice odpowiadają teraz pracownicy Poczty Polskiej, którzy skontrolują pasażerów, bagaże oraz ładunki cargo, wyjaśniono.

O wyborze Poczty zadecydowały z jednej strony kwalifikacje pracowników, z drugiej standardy zatrudnienia operator zatrudnia pracowników na umowę o pracę. Pracownicy posiadają uprawnienia operatora kontroli bezpieczeństwa, nadawane przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego po zdanym egzaminie, poprzedzonym szkoleniem. Szkolenie obejmuje m.in. prawidłową analizę i interpretację obrazów generowanych przez urządzenia prześwietlające oraz rozpoznawanie materiałów i przedmiotów niebezpiecznych, podał także resort.

W spółce za tego typu usługi odpowiada Pion Poczta Polska Ochrona. Jednostka zatrudnia ponad 2 500 pracowników. Poza ochroną fizyczną zajmuje się też konwojowaniem - dysponuje ponad 500 pojazdami specjalistycznymi.

Poczta prowadzi również własny ośrodek szkoleniowy z zakresu Ochrony Lotnictwa Cywilnego. Pion Poczta Polska Ochrona od marca obsługuje również PKO Bank Polski, organizując przewóz gotówki do bankomatów, wpłatomatów oraz oddziałów banku, przypomniano.

(ISBnews)

d1627bn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1627bn