Trwa ładowanie...
d2wodh8
d2wodh8

Podatek od kopalin mógłby wejść w życie od 1 kwietnia - Neumann

16.02. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Jest szansa, że podatek od wydobycia niektórych kopalin może wejść w życie od 1 kwietnia - powiedział agencji Bloomberg Sławomir Neumann,...
Share
d2wodh8

16.02. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Jest szansa, że podatek od wydobycia niektórych kopalin może wejść w życie od 1 kwietnia - powiedział agencji Bloomberg Sławomir Neumann, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Dodał, że zaproponowana przez rząd formuła podatku raczej nie będzie zmieniona.

Powiedział też, że przesunięcie debaty nad projektem ustawy o podatku od niektórych kopalin wynikało z powodów "preceduralnych".

Wcześniej biuro prasowe Sejmu poinformowało, że sejmowa debata nad projektem ustawy wprowadzającej podatek od wydobycia niektórych kopalin została przesunięta na następne posiedzenie Sejmu, które rozpocznie się we wtorek 28 lutego.

d2wodh8

MF szacuje, że wejście w życie podatku z dniem 1 marca br. da budżetowi w 2012 roku 1,8 mld zł dochodów, ale zgodnie z projektem ustawa wchodzi w życie 14 dni po jej ogłoszeniu.

Wielkość dochodów budżetowych z tytułu podatku od wydobycia niektórych kopalin uzależniona będzie od trzech czynników, tj. od wartości surowców na rynku światowym, od kursu dolara amerykańskiego, w którym miedź i srebro są notowane na giełdzie oraz od wolumenu wydobycia. Podstawę opodatkowania stanowi ilość miedzi oraz srebra zawarta w wyprodukowanym koncentracie.(PAP)

bas/ ana/

d2wodh8

Podziel się opinią

Share
d2wodh8
d2wodh8