Trwa ładowanie...

Policjanci zatrzymali oszusta oferującego fikcyjną pracę

Kieleccy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzewanego o pobieranie zaliczek,
w zamian za obietnicę załatwienia pracy za granicą, z której się nie wywiązywał. Mężczyzna
zamieszczał oferty pośrednictwa w internecie

Policjanci zatrzymali oszusta oferującego fikcyjną pracę
d1q0l3p
d1q0l3p

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji podkom. Grzegorz Dudek "Osobom chcącym podjąć pracę wysyłał umowę, pobierając jednocześnie zaliczkę, w kwocie około 500 złotych. Na tym jednak oferta się kończyła." Jak dodał oszukanych jest co najmniej kilkanaście osób z całego kraju. Policjanci nie wykluczają jednak, że jest ich znaczenie więcej.

Mężczyzna wyszukiwał ofiary na założonej przez siebie stronie internetowej, na której zamieszczał oferty pracy m.in w Norwegii.

Podejrzewany jest mieszkańcem województwa pomorskiego. Kieleccy policjanci zatrzymali go na terenie woj. łódzkiego. Mężczyzna ukrywał się w domku letniskowym na terenie kompleksu wypoczynkowego.

d1q0l3p

Jak poinformowała policja "mężczyzna ten był wielokrotnie karany. (...) Okazało się również, iż jest poszukiwany przez trzy Prokuratury Rejonowe w Słupsku, Wieluniu i Jaśle. Ponadto był aktualnie poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Słupsku, do odbycia kary 10-ciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo".

Odnalezienia i zatrzymania poszkodowanego dokonali funkcjonariusze z wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. (PAP)

d1q0l3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q0l3p