Trwa ładowanie...
d2j4ds0

Polpharma dostała zgodę UOKiK na nabycie części Biotonu (opis)

12.02. Warszawa (PAP) - Polpharma otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie części Biotonu produkującej i sprzedającą lek do oczu, Biodacyna -...

Share
d2j4ds0

12.02. Warszawa (PAP) - Polpharma otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie części Biotonu produkującej i sprzedającą lek do oczu, Biodacyna - poinformował UOKiK w piątkowym komunikacie.

"Transakcja polegać będzie na przejęciu przez Polpharmę części Biotonu zajmującej się produkcją i sprzedażą Biodacyny - przeciwinfekcyjnego leku do oczu" - podał UOKiK w komunikacie.

Polpharma zajmuje się produkcją leków - głównie nasercowych, gastrologicznych i neurologicznych, oraz ich sprzedażą. Należy do grupy kapitałowej Genefar, której spółki działają przede wszystkim w branży farmaceutycznej.

Bioton jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Specjalizuje się w produkcji insuliny oraz leków biotechnologicznych.

d2j4ds0

W ostatnich dniach grudnia 2009 roku Polpharma złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie części majątku Biotonu.

W połowie listopada 2009 roku Bioton podpisał z należącą do Jerzego Staraka Polpharmą list intencyjny, który zakłada możliwość fuzji obu firm. List przewidywał też możliwość przejęcia przez Polpharmę antybiotykowej części Biotonu oraz jego włoskich spółek zależnych zajmujących się produkcją leków.

Do 28 lutego 2010 roku strony miały ustalić możliwości ewentualnego połączenia i jego podstawowe parametry, a w razie pozytywnego rezultatu przeprowadzonych prac, do 30 sierpnia podpisany ma być plan połączenia.

Jest to drugie podejście Staraka do przejęcia biotechnologicznej spółki.

W sierpniu 2008 roku Prokom Investments podpisał umowę sprzedaży na rzecz należącej do Staraka Windstorm Trading & Investments całego posiadanego pakietu 33,3 proc. akcji Biotonu za 450 mln zł, ale w styczniu 2009 roku firmy odstąpiły od przeprowadzenia transakcji.(PAP)

bas/ ana/

d2j4ds0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j4ds0
d2j4ds0