WP

Polsat uśmiercił niewłaściwą osobę. Teraz zapłaci

Stacja wykorzystała zdjęcie z portalu społecznościowego nie tej osoby, której reportaż dotyczył. Reporterów zmyliły identyczne personalia. Sąd przyznał poszkodowanemu odszkodowanie wysokości 40 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apelacja Polsatu na niewiele się zdała. Wyrok jest prawomocny.
Apelacja Polsatu na niewiele się zdała. Wyrok jest prawomocny. (PAP)
WP

Reportaż "Interwencji" o tragicznie zmarłym T.K. opowiadał o niezrównoważonym psychicznie mężczyźnie, który zlecił morderstwo siebie samego, aby jego córka otrzymała odszkodowanie. Aby go zobrazować stacja wykorzystała zdjęcie z Facebooka – pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Problem w tym, że osobę ze fotografii z tragicznie zmarłym T.K. łączyła tylko zbieżność nazwisk, a poszkodowany dowiedział się o sowiej "śmierci" od zaniepokojonych znajomych i rodziny.

Co prawda stacja telefonicznie przeprosiła za błąd, a materiał został usunięty z internetu. Jednak poszkodowany wzniósł sprawę do sądu i udowodnił, że materiał spowodował straty moralne i był powodem wielu nieprzyjemności.

WP

Zobacz także: Bez Facebooka pracy nie znajdziesz

Początkowo poszkodowany mężczyzna wnioskował o 250 zł odszkodowania, później obniżył roszczenia do 150 zł - podaje "DGP". Ostatecznie sąd obu instancji przyznał mu odszkodowanie wysokości 40 tys. zł oraz nakazał publiczne przeprosiny w głównym programie informacyjnym Polsatu. Apelacja stacji na niewiele się zdała. Wyrok jest prawomocny.

Polub WP Finanse
WP
WP