Polski tygodnik ostro o wiatrakach. Ich budowę przyrównuje do nazistowskiej ideologii

Zastąpienie "brudnej" energii "czystą" energią z wiatraków jest jak czyszczenie ras w ideologii Hitlera i jego zwolenników - czytamy w tygodniku "Najwyższy czas!". Autor artykułu podkreśla również, że "niemiecko-postnazistowskie pomysły to dziś największe zagrożenie".

Polski tygodnik ostro o wiatrakach. Ich budowę przyrównuje do nazistowskiej ideologii
Źródło zdjęć: © WP/Bartosz Wawryszuk | collage
Patryk Skrzat

Pod koniec lipca branża Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) otrzymała mocny cios od rządu PiS. Mowa ouchwalonych w ekspresowym tempie przepisach dotyczących tzw. "opłaty zastępczej".

Kolejny cios w wiatraki wyprowadził tygodnik "Najwyższy czas!", który już na okładce wytyka energii odnawialnej nazistowskie korzenie.

Już na wstępie czytamy, że ideologia walki z dwutlenkiem węgla przypomina walkę o czystość rasową. "Brudną energię ma zastąpić czysta energia z wiatraków, tak jak brudne rasy w myśl nazistowskiej miały zostać zastąpione przez czyste rasy, czysty typ aryjski" - pisze autor. Podkreśla też, że nie jest to przypadek, bo "ideologia energii odnawialnej to dzieło nazistowskich działaczy i naukowców".

Dalej czytamy o energetycznych planach nazistów, którzy chcieli napędzać przemysł energią wody i wiatru, a węgiel ograniczać i używać do tworzenia chemikaliów. "Węgiel jest obecnie marnowany, bo jest tani, a długofalowe efekty jego zużycia nie są brane pod uwagę" - przestrzegał Franz Lawaszeck, wynalazca, który był członkiem NSDAP.

Autor artykułu zwraca także uwagę na koncepcję "antropologicznego globalnego ocieplenia", którą posługiwali się naziści. Głosili, że wydzielanie dwutlenku węgla w tradycyjnych elektrowniach jest największym zagrożeniem, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia ludzkość.

"Nie sposób nie odnieść wrażenia, że oszalała ekoideologia, jaka zrodziła się w czasach nazizmu w Niemczech, po ponad 70 latach po upadku III Rzeszy tryumfuje w Unii Europejskiej" - czytamy w "Najwyższym czasie!".

Tygodnik podkreśla, że w Polsce "nadal rosną pomniki nazistowskiego myślenia w postaci wiatraków, handlu emisją dwutlenku węgla, narzucania stopniowego ograniczania tradycyjnej produkcji energii i innych tego typu całkowicie irracjonalnych wynalazków".

Na koniec czytamy, że to "niemiecko-postnazistowskie pomysły na urządzanie świata (...) są największym zagrożeniem, bo drenują i niszczą kapitał społeczny poprzez jego nieracjonalną dystrybucję oraz niszczą swobodę wymiany myśli, która unaocznia ich bezsens i kompromitujące pochodzenie".

niemcynaziścioze

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (173)