Trwa ładowanie...
d2gaf8f

Portfel zleceń Erbudu na koniec czerwca wyniósł ok. 1,5 mld zł

27.08. Warszawa (PAP) - Portfel zleceń Erbudu na koniec czerwca utrzymywał się na stabilnym poziomie, ok. 1,5 mld zł, z czego do realizacji w bieżącym roku zaplanowanych jest ok....

d2gaf8f
d2gaf8f

27.08. Warszawa (PAP) - Portfel zleceń Erbudu na koniec czerwca utrzymywał się na stabilnym poziomie, ok. 1,5 mld zł, z czego do realizacji w bieżącym roku zaplanowanych jest ok. 667 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"W lipcu-sierpniu Grupa podpisała kolejne 14 kontraktów na łączną kwotę 151 mln zł" - podano w raporcie.

Na koniec półrocza grupa miała 80 mln zł w gotówce, o 13,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Zadłużenie netto wyniosło 30,5 mln zł wobec 51 mln zł na koniec czerwca 2012 r.

Zarząd ocenia, że drugie półrocze przyniesie przyspieszenie tempa realizacji projektów i sprzedaży oraz poprawę marż w stosunku do sezonowo słabego pierwszego półrocza.

d2gaf8f

"Pogorszenie wyników w segmencie inżynieryjno-drogowym grupa będzie się starała nadrobić w segmencie kubaturowym i energetycznym" - napisano w komunikacie.

Erbud miał w II kw. 2 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, o 50 proc. mniej niż zakładał konsensus rynkowy.

Zysk operacyjny grupy w okresie kwiecień-czerwiec wyniósł 5,85 mln zł, o ok. 13 proc. mniej niż średnia prognoz rynkowych.

Przychody ukształtowały się na poziomie 319,5 mln zł i były o 10 proc. niższe niż zakładał konsensus.

d2gaf8f

Po pierwszym półroczu grupa miała 2,35 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, 8,2 mln zł zysku operacyjnego i 525,9 mln zł przychodów.

Na dzień publikacji raportu spółka nie zawiązała rezerw z tytułu projektu Modlin.

"Obecnie spółka analizuje możliwości dalszych scenariuszy prawnych i podejmie optymalne działania" - napisano w raporcie.

W czerwcu Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego i Urząd Lotnictwa Cywilnego uchyliły decyzję i przywróciły prawo do funkcjonowania lotniska. Koszty wykonanych w Modlinie prac na przełomie grudnia i stycznia 2013 r. wyniosły ok. 450 tys. zł.

d2gaf8f

"Erbud obciążył tymi kosztami podwykonawcę firmę DSH i skompensował to obciążenie ze wzajemnych wierzytelności. Dalsze koszty usuwania usterek na drodze startowej lotniska w Modlinie wyniosły ok. 14,5 mln zł. Koszty te zostaną przeniesione na stosowne podmioty po ustaleniu odpowiedzialności. To pozwoli również na określenie właściwego adresata wszelkich roszczeń" - poinformowała spółka. (PAP)

morb/ ana/

d2gaf8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gaf8f