Trwa ładowanie...

Powrót do szkoły ciągle niepewny. Nauka zdalna ciągle możliwa po wakacjach

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Ciągle nie jest pewne, czy stanie się do 1 września. Resort edukacji przyznaje, że pracuje nad specjalnym systemem, który umożliwiłby prowadzenie zajęć według planu lekcji, ale przez internet.

Powrót do szkoły ciągle niepewny. Nauka zdalna ciągle możliwa po wakacjachŹródło: PAP
dh2lxmv
dh2lxmv

Zajęcia w szkołach są odwołane decyzją ministra edukacji do 26 czerwca. Potem zaczynają się wakacje.

A co dalej? Tego ciągle nie wiadomo. Resort edukacji uzależnia dalsze decyzje od sytuacji epidemicznej. Jednak przygotowuje się też na najgorsze.

"Gdyby intensywność epidemii pozostała na niezmienionym poziomie, we wrześniu dzieci również nie wrócą do szkoły" - podawał niedawno "Dziennik Gazeta Prawna". Jednak wszystko odbywałoby się wtedy według zupełnie nowych zasad.

Sławomir Broniarz apeluje ws. testów dla nauczycieli. "Zdrowie jest ważniejsze od aspektu ekonomicznego". Obejrzyj wideo:

Lekcje odbywały się według tego samego planu, który obowiązuje podczas zajęć w klasach. Przez internet mieliby pracować wszyscy nauczyciele. Nie byłoby już możliwe wysyłanie prezentacji dzieciom, jak robili to niektórzy pedagodzy.

dh2lxmv

Nad nowymi systemami nauki pracy resort edukacji pracuje razem z Ministerstwem Cyfryzacji.

"Dla nas kluczowe jest jednak bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i dyrektorów i zrobimy wszystko, aby byli im je zapewnić. Zadbamy również o to, by forma nauczania była dostosowana do określonych warunków" - mówiła w rozmowie z "DGP" Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Do 28 czerwca rodzice mogą z kolei pobierać zasiłek opiekuńczy. Choć tu akurat nie jest wykluczone, że jego wypłacanie zostanie jeszcze wydłużone.

Powrót do szkoły niepewny. A co z odbiorem świadectw?

Zanim jednak rozpoczną się wakacje, uczniowie powinni odebrać swoje świadectwa. Zgodnie z wytycznymi MEN, będą mogli to zrobić w piątek 26 czerwca. "Chyba, że dyrektor, z uwagi na sytuację epidemiczna, wyznaczy inny termin" - podkreśla resort.

dh2lxmv

Na czas wakacji mogą funkcjonować dziecięce domy wczasowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

dh2lxmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh2lxmv