Trwa ładowanie...
d1i79ol

Powrót do szkoły ciągle niepewny. Nauka zdalna ciągle możliwa po wakacjach

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Ciągle nie jest pewne, czy stanie się do 1 września. Resort edukacji przyznaje, że pracuje nad specjalnym systemem, który umożliwiłby prowadzenie zajęć według planu lekcji, ale przez internet.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała edukacja po 1 września
Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądała edukacja po 1 września (PAP)
d1i79ol

Zajęcia w szkołach są odwołane decyzją ministra edukacji do 26 czerwca. Potem zaczynają się wakacje.

A co dalej? Tego ciągle nie wiadomo. Resort edukacji uzależnia dalsze decyzje od sytuacji epidemicznej. Jednak przygotowuje się też na najgorsze.

"Gdyby intensywność epidemii pozostała na niezmienionym poziomie, we wrześniu dzieci również nie wrócą do szkoły" - podawał niedawno "Dziennik Gazeta Prawna". Jednak wszystko odbywałoby się wtedy według zupełnie nowych zasad.

d1i79ol

Sławomir Broniarz apeluje ws. testów dla nauczycieli. "Zdrowie jest ważniejsze od aspektu ekonomicznego". Obejrzyj wideo:

Lekcje odbywały się według tego samego planu, który obowiązuje podczas zajęć w klasach. Przez internet mieliby pracować wszyscy nauczyciele. Nie byłoby już możliwe wysyłanie prezentacji dzieciom, jak robili to niektórzy pedagodzy.

Nad nowymi systemami nauki pracy resort edukacji pracuje razem z Ministerstwem Cyfryzacji.

d1i79ol

"Dla nas kluczowe jest jednak bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i dyrektorów i zrobimy wszystko, aby byli im je zapewnić. Zadbamy również o to, by forma nauczania była dostosowana do określonych warunków" - mówiła w rozmowie z "DGP" Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN.

Do 28 czerwca rodzice mogą z kolei pobierać zasiłek opiekuńczy. Choć tu akurat nie jest wykluczone, że jego wypłacanie zostanie jeszcze wydłużone.

Powrót do szkoły niepewny. A co z odbiorem świadectw?

Zanim jednak rozpoczną się wakacje, uczniowie powinni odebrać swoje świadectwa. Zgodnie z wytycznymi MEN, będą mogli to zrobić w piątek 26 czerwca. "Chyba, że dyrektor, z uwagi na sytuację epidemiczna, wyznaczy inny termin" - podkreśla resort.

Na czas wakacji mogą funkcjonować dziecięce domy wczasowe.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d1i79ol

Podziel się opinią

Share
d1i79ol
d1i79ol