Trwa ładowanie...
d3m1rcw
d3m1rcw

PP odrzuciła ofertę PKO BP zakupu akcji Banku Pocztowego, proponuje jego dokapitalizowanie (opis)

11.12. Warszawa (PAP) - Poczta Polska zdecydowała o nieprzyjęciu oferty zakupu akcji Banku Pocztowego przez PKO BP i proponuje dokapitalizowanie tego banku przez Pocztę Polską i...
Share
d3m1rcw

11.12. Warszawa (PAP) - Poczta Polska zdecydowała o nieprzyjęciu oferty zakupu akcji Banku Pocztowego przez PKO BP i proponuje dokapitalizowanie tego banku przez Pocztę Polską i PKO BP - poinformowała Poczta Polska we wtorkowym komunikacie.

"Kierując się interesem Poczty Polskiej,(...) interesem Skarbu Państwa będącego głównym akcjonariuszem PKO BP i wyłącznym właścicielem Poczty Polskiej oraz wynikami finansowymi przeprowadzonych analiz, zarząd Poczty Polskiej poinformował zarząd PKO BP o decyzji o nieprzyjęciu oferty zakupu akcji Banku Pocztowego przez PKO BP" - napisano w komunikacie.

Oferta PKO BP dotyczyła długoletniej umowy o współpracy w zakresie sprzedaży produktów bankowych w placówkach pocztowych pod marką Banku Pocztowego oraz przejęcia przez PKO BP od Poczty około 75 proc. akcji Banku Pocztowego.

d3m1rcw

Poczta Polska poinformowała we wtorek, że widzi możliwości wzmocnienia współpracy z PKO BP przy zachowaniu obecnej struktury akcjonariatu w Banku Pocztowym.

"Jednocześnie zarząd Poczty Polskiej dostrzegając możliwe korzyści wynikające ze współpracy Poczty Polskiej i PKO BP, przyjął propozycję współpracy pomiędzy PKO BP i Pocztą Polską; przy zachowaniu dotychczasowej struktury akcjonariatu Banku Pocztowego" - napisano w komunikacie.

Poczta podała, że zwróciła się do PKO BP z propozycją dokapitalizowania Banku Pocztowego przez Pocztę Polską i PKO BP. Zaproponowała też powołanie zespołów roboczych zajmujących się projektowaniem ram dalszej współpracy.

Bank PKO BP kontroluje obecnie 25 proc. plus dziesięć akcji Banku Pocztowego. (PAP)

seb/ ana/

d3m1rcw

Podziel się opinią

Share
d3m1rcw
d3m1rcw