PP odrzuciła ofertę PKO BP zakupu akcji Banku Pocztowego, proponuje jego dokapitalizowanie (opis2)

11.12. Warszawa (PAP) - Poczta Polska zdecydowała o nieprzyjęciu oferty zakupu akcji Banku Pocztowego przez PKO BP i proponuje dokapitalizowanie tego banku przez Pocztę Polską i...

11.12.2012 | aktual.: 11.12.2012 17:08

11.12. Warszawa (PAP) - Poczta Polska zdecydowała o nieprzyjęciu oferty zakupu akcji Banku Pocztowego przez PKO BP i proponuje dokapitalizowanie tego banku przez Pocztę Polską i PKO BP - poinformowała Poczta Polska we wtorkowym komunikacie.

"Kierując się interesem Poczty Polskiej, (...) interesem Skarbu Państwa będącego głównym akcjonariuszem PKO BP i wyłącznym właścicielem Poczty Polskiej oraz wynikami finansowymi przeprowadzonych analiz, zarząd Poczty Polskiej poinformował zarząd PKO BP o decyzji o nieprzyjęciu oferty zakupu akcji Banku Pocztowego przez PKO BP" - napisano w komunikacie.

Oferta PKO BP dotyczyła długoletniej umowy o współpracy w zakresie sprzedaży produktów bankowych w placówkach pocztowych pod marką Banku Pocztowego oraz przejęcia przez PKO BP od Poczty około 75 proc. akcji Banku Pocztowego.

Poczta Polska poinformowała we wtorek, że widzi możliwości wzmocnienia współpracy z PKO BP przy zachowaniu obecnej struktury akcjonariatu w Banku Pocztowym.

"Jednocześnie zarząd Poczty Polskiej dostrzegając możliwe korzyści wynikające ze współpracy Poczty Polskiej i PKO BP, przyjął propozycję współpracy pomiędzy PKO BP i Pocztą Polską; przy zachowaniu dotychczasowej struktury akcjonariatu Banku Pocztowego" - napisano w komunikacie.

Poczta podała, że zwróciła się do PKO BP z propozycją dokapitalizowania Banku Pocztowego przez Pocztę Polską i PKO BP. Zaproponowała też powołanie zespołów roboczych zajmujących się projektowaniem ram dalszej współpracy.

PKO BP poinformował we wtorek, że Poczta Polska odrzuciła jego ofertę bez podjęcia negocjacji.

"Jest to decyzja niekorzystna dla głównych akcjonariuszy obu instytucji. Ubolewamy, że nasza propozycja nie została potraktowana poważnie. (...) Siła kapitałowa banku dawała gwarancję rozwoju Poczty Polskiej i wspierała jej rozwój na liberalizującym się rynku usług pocztowych" - poinformował bank w komunikacie.

Bank PKO BP kontroluje obecnie 25 proc. plus dziesięć akcji Banku Pocztowego. (PAP)

seb/ asa/

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)