Trwa ładowanie...

Praca w "śmierdzących" zawodach może się opłacać

Skazani są na wąchanie w pracy najgorszych smrodów. Ale wykonywanie śmierdzących zawodów może się opłacać. Przynajmniej w Ameryce.

Praca w "śmierdzących" zawodach może się opłacać
d4gtg62
d4gtg62

„BusinessWeek” publikuje listę najlepiej opłacanych profesji tego typu, powołując się na portal salary.com.

  1. Gastroenterolog – lekarz od jelit i żołądka. Większość dnia spędza na wykonywaniu kolonoskopii, czyli oglądaniu wnętrza jelita grubego. Zarobki roczne – 269,5 tys. dolarów.
  2. Dermatolog – leczy choroby stóp. Zajęcie dla tych, których nie odstrasza widok stóp pełnych guzów i wypełnionych ropą wrzodów. Zarobki – 125,663 tys. dolarów.
  3. Pracownik prywatnej ochrony w Iraku. Zarobki – 120 tys. dolarów.
  4. Pracownik IT. Badania dowodzą, że to najbardziej stresujące zajęcie na świecie. A stres to nieprzyjemne dla nosa pocenie się. Zarobki – 103,4 tys. dolarów.
  5. Pilot samolotu rolniczego, rozpylającego chemikalia nad uprawami i lasami. Praca w warunkach szkodliwych. Zarobki: 53,8 tys. dolarów. W dalszej części rankingu znajdują się osoby zajmujące się porządkowaniem miejsc zbrodni, przygotowujące zwłoki do pogrzebów, kierowcy ciężarówek długodystansowych, poławiacze krabów.

na podstawie BusinessWeek

d4gtg62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gtg62

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj