Trwa ładowanie...
d2ufhka

Pragma1 FIZ NFS kupił portfel 979 wierzytelności bankowych wartości 90,25 mln zł

Warszawa, 11.12.2014 (ISBnews) - Pragma 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny nabył portfel 979 wierzytelności gospodarczych od jednego z banków o łącznej wartości 90,25 mln zł. Cena pakietu nie odbiega od standardowych cen na rynku sprzedaży wierzytelności, poinformowało Pragma Inkaso.

Share
d2ufhka

"Zarząd Pragma Inkaso S.A. informuje, iż w dniu 11 grudnia 2014 roku Pragma 1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Niestandaryzowany Fundusz Sekurytyzacyjny podpisał z bankiem komercyjnym mającym siedzibę w Polsce umowę zakupu portfela wierzytelności gospodarczych. Przedmiotem umowy jest nabycie bezspornych i wymagalnych 979 bankowych wierzytelności gospodarczych o łącznej wartości 90 250 tys. zł. Cena pakietu nie odbiega od standardowych cen na rynku sprzedaży wierzytelności" - czytamy w komunikacie.

Zawarta umowa będzie miała pozytywny wpływ na wyniki Grupy Pragma Inkaso, podano także.

Pragma Inkaso S.A. jest właścicielem 100 % certyfikatów w Funduszu i jednocześnie jego serwiserem.

Grupa kapitałowa Pragma Inkaso działa w branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business. Jest notowana na GPW od 2010 r. W jej skład wchodzą spółki Pragma Inkaso, Pragma Faktoring, Pragma Collect i Pragma Inwestycje. W I-III kw. 2014 r. Pragma Inkaso miało przychody brutto ze sprzedaży w wysokości 370,77 mln zł.

(ISBnews)

d2ufhka

Podziel się opinią

Share
d2ufhka
d2ufhka